„Pirmadienį vyks partijos taryba, bet šiuo atveju dėl V. Pranckiečio, kiek aš suprantu, koalicijos susitarimas yra pasiektas. Ir koalicijos partneriai nebereiškia pretenzijų į Seimo pirmininko poziciją, todėl būtų turbūt naivu tikėtis, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba atiduotų tą poziciją“, – LRT televizijai sakė Virginijus Sinkevičius.

Ministras pabrėžė, kad tai yra jo kaip partijos vicepirmininko pozicija ir tokius motyvus jis išsakys balsuojant.

„Kaip nuspręs taryba, galbūt bus kitokie motyvai. Ten yra per 50 narių. Tačiau būtų logiška, kad partijos taryboje būtų būtent tokia įvykių seka ir šiandien V. Pranckietis yra populiariausias Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikas“, – tvirtino V. Sinkevičius.

Ministras taip pat sakė, kad „valstietės“ Agnės Širinskienės sprendimas Seime prisijungti prie „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos jam atrodo keistai.

„Galbūt turėčiau savo vertinimą, bet, aišku, tas žingsnis keistokas. A. Širinskienė yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė, bet galbūt ji turi planų eiti 2020 metais su „Tvarka ir teisingumu“ į rinkimus. Galbūt mes kažko nežinome. Nežinau, sunku pasakyti“, – LRT televizijai teigė V. Sinkevičius.

Tuo metu Vytauto Bako sprendimas palikti „valstiečių“ frakciją, anot V. Sinkevičiaus, yra didelė netektis.

„V. Bako išėjimas iš frakcijos yra didelis netekimas frakcijai, nes tai gana populiarus politikas, ėmęsis drąsių žingsnių. O vertinimų gali būti dėl tų žingsnių įvairių, bet jis dirbo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai“, – pabrėžė V. Sinkevičius.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas V. Bakas „valstiečių“ frakciją paliko antradienį. V. Bakas BNS atsisakė nurodyti pasitraukimo priežastis ir žada tai padaryti trečiadienį surengęs spaudos konferenciją.

Tuo metu A. Širinskienės sprendimas leido Seime atkurti „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją nauju pavadinimu „Suvereni Lietuva“. „Tvarkiečių" frakcija iširo birželio pabaigoje, kai iš jos pasitraukė Darbo partijos narys Valentinas Bukauskas. Joje nebeliko minimalaus frakcijai Seime sudaryti reikalingo septynių parlamentarų skaičiaus.

Praėjusią savaitę „Tvarka ir teisingumas“ su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga pasirašė susitarimą dėl valdančiosios koalicijos.