„Nesivadovauju gyvenime tuo moto, kuriuo vadovaujasi ponia Blinkevičiūtė, kuri sakė, kad priešrinkiminiais metais jokia sveiko proto partija tokių dalykų nesiūlytų. Tai, suprask, kad priešrinkiminiais metais galima tik papirkinėti mokesčių mokėtojus jų pačių pinigais. Kas poniai Blinkevičiūtei prastai sekėsi, kai ji pati bandė tą daryti, pati būdama socialinės apsaugos ir darbo ministre dar 2008 metais, nes buvo išeikvoti visi Sodros rezervai, o rinkimų rezultatas buvo gana prastas“, – antradienį „Info TV“ aiškino I. Šimonytė.

Premjerė taip pat teigė, kad negalima mokesčių reformos palikti kitai kadencijai, kadangi poreikis siekti didesnio teisingumo mokesčių sistemoje egzistuoja jau virš dešimtmečio.

„Reikia daryti tam tikrus darbus, o apie mokesčių reformą arba apie tuos netolygumus mokesčių sistemoje mes kalbame jau antras dešimtmetis. Ir Europos Komisija mums rašo tas pačias rekomendacijas jau turbūt dešimt metų. Tai reikia sau užduoti klausimą ir atsakyti: ar mes ir toliau apie tai kalbėsime ateinančius dešimt metų, ar verta sprendimus padaryti vieną kartą“, – tvirtino ji.

ELTA primena, kad Vyriausybės pristatytoje mokesčių reformoje numatoma peržiūrėti pajamų mokesčio tarifus perskirstant mokesčio naštą tarp su darbo santykiais susijusių pajamų ir kitų rūšių aukštesnių pajamų, keisti individualios veiklos apmokestinimo sąlygas, peržiūrėti mokesčių lengvatas, keisti individualios veiklos įsigijus verslo liudijimą apmokestinimo tvarką.

Taip pat siūloma peržiūrėti smulkiojo verslo apmokestinimo kriterijus, suteikti visam verslui teisę taikyti momentinį tam tikro ilgalaikio turto nusidėvėjimą, pratęsti papildomiems 5 metams pelno mokesčio lengvatas investiciniams projektams ir filmų gamybai. Taip pat norima nustatyti teisingesnį pelno mokesčio apskaičiavimą.

Siūloma sukurti investicinės sąskaitos priemonę, smulkiojo verslininko sąskaitą, numatyti automatinį pajamų mokesčio deklaracijos pateikimą, padidinti registravimosi pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais ribą nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų.

Vyriausybė taip pat siekia savarankiškai dirbantiems asmenims užtikrinti didesnes socialines garantijas, plėsti nedarbo socialinio draudimo sistemos aprėptį, nustatyti minimalią nedarbo socialinio draudimo išmoką, pakeisti maksimalų nedarbo socialinio draudimo išmokų dydį. Jau anksčiau pristatyti pasiūlymai dėl žaliųjų akcizų ir nekilnojamojo turto mokesčio.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)