„Vilnius yra gerame kelyje – nereikia nei revoliucijų, nei miesto sugrąžinimo į praeitį. Apie tai jau kalbėjau su Valdu Benkunsku, jis patvirtino, kad išlaikys darbų tęstinumą – švietimo inovacijas, miesto urbanistinį pertvarkymą vakarietiškais principais, miesto žalinimą bei pagarbą žmogaus teisėms“, – ketvirtadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė R. Šimašius.

„Valdą pažįstu puikiai, ilgokai dirbame kartu, tikrai buvo visko. Bet žinau jo asmenines savybes, pirmiausia – darbštumą, sąžiningumą ir kryptingumą. Dėl visų šių dalykų kviečiu palaikyti jį antrajame ture“, – ragino jis.

R. Šimašius negailėjo kritikos V. Benkunsko varžovui, buvusiam merui A. Zuokui. Politiko nuomone, ši konservatorių kandidato alternatyva reikštų „miesto nubloškimą į juodą praeitį“.

„Turima alternatyva – miesto nubloškimas į juodą praeitį, iš kurios per pastarąsias dvi kadencijas Vilnių pavyko ištraukti. Ir parama, kuri buriasi aplink Artūrą Zuoką, kelia daug nerimo“, – nurodė R. Šimašius.

Be to, meras adresavo ir viešojoje erdvėje kilusius samprotavimus – neva V. Benkunskas tėra jo statytinis ir R. Šimašius netrukus sieks grįžti į mero postą. Politikas į tokius svarstymus reagavo ironiškai.

„Sąmokslo teoretikų pasaulyje mačiau kaltinimų, kad „Šimašius su Benkunsku sužais kaip Putinas sužaidė su Medvedevu – pastatys laikinai, o paskui pats grįš valdyti”. Taip – galiu patvirtinti, kad tai absoliuti tiesa, taip ir darysim. Planas artimiausiems dviem šimtams metų su galimu pratęsimu dar šimtmečiui“, – šaržavo jis.
ELTA primena, kad kovo 5 d. Lietuvoje vyko pirmasis savivaldybių merų ir tarybų rinkimų turas.

Dėl Vilniaus miesto mero posto antrajame ture grumsis V. Benkunskas ir A. Zuokas. Suskaičiavus visų apylinkių rezultatus, V. Benkunskas surinko 30,79 proc. rinkėjų balsų, o A. Zuokas – 21,40 proc.

Laisvės partijos kandidatas į Vilniaus merus T. V. Raskevičius rinkimuose liko ketvirtas, surinkęs 10,02 proc. rinkėjų balsų.
Laisvės partija Vilniaus miesto taryboje laimėjo 9 mandatus.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)