Seimui pritarus, mažiausiai uždirbančių biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai vidutiniškai augs 7 proc. Pokyčiai palies apie 47 tūkstančius dirbančiųjų.

„Po priimtų sprendimų gerės biudžetinių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo sistema – ji taps konkurencingesnė ir teisingesnė. Numatomas ne tik atlyginimų didinimas, bet ir daugiau alternatyvių skatinimo priemonių, tokių kaip vienkartinė piniginė išmoka, papildomos poilsio dienos, kvalifikacijos kėlimo finansavimas ir kitos“, – sako SRDK pirmininkas Justas Džiugelis.

Didės tiek minimalūs, tiek maksimalūs atlyginimo dydžiai. Kaip informuoja Seimo komitetas, minimalūs atlyginimų dydžiai padidės nuo 65 iki 610 eurų. Minimalus atlygis slaugytojų padėjėjams, ugniagesių gelbėtojams, vairuotojams, virėjams didės 69 eurais, apskaitininkams, sandėlininkams, sekretoriams – 65 eurais, teisininkams, buhalteriams, bibliotekininkams – 80 eurų, struktūrinio padalinio pavaduotojams – 87 eurais, struktūrinio padalinio vadovams – 83 eurais, įstaigos vadovo pavaduotojams – 257 eurais, įstaigų vadovams – 610 eurų. Tam iš valstybės biudžeto kitais metais numatyta skirti iki 38,6 mln. eurų.

Numatoma, kad maksimalus darbuotojo atlygio dydis negalės viršyti maksimalaus įstaigos vadovo atlygio dydžio, išskyrus tuos atvejus, kai pareigybės yra trūkstamų profesijų sąraše (pavyzdžiui, informacinių technologijų specialistai), kultūros ir meno darbuotojai yra įgiję nacionalinį ir tarptautinį pripažinimą arba kai darbuotojas turi įgijęs kvalifikacinę kategoriją (pavyzdžiui, socialiniai darbuotojai ir treneriai).

Dėl konkretaus darbuotojo atlyginimo dydžio spręs įstaigos vadovas.

Atlyginimo dydis galės būti diferencijuojamas pagal darbo patirtį, išsilavinimą, veiklos sudėtingumą, atsakomybės ir savarankiškumo lygį, papildomų įgūdžių ir žinių, svarbių einamoms pareigoms, turėjimas ir kitus kriterijus.

Kintamoji atlyginimo dalis galės išlikti, jeigu tai bus numatyta kolektyvinėje sutartyje arba įstaigos darbo apmokėjimo sistemoje. Maksimalios priemokos už pavadavimą, papildomų užduočių atlikimą ar darbo krūvį viršijančią veiklą didės nuo 30 iki 80 proc.

Anot Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto, mokytojų, švietimo pagalbos specialistų, auklėtojų, koncertmeisterių, akompaniatorių ir kitų pagalbos mokiniui specialistų atlyginimas nuo kitų metų sausio 1 d. turėtų padidėti 10 proc., nuo rugsėjo 1 d. – dar 10 proc. Planuojama, kad mokyklų vadovų atlyginimai nuo sausio 1 d. padidės 18,4 proc., nuo rugsėjo 1 d. – dar 10 proc.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją