Nuo balsavimo nusišalino Seimo narė „tvarkietė“ Onutė Valiukevičiūtė, Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Virgilijus Poderys balsavime nedalyvavo.

Išvadas šiuo klausimu rengs „socialdarbietis“ Andrius Palionis ir konservatorius Kazys Starkevičius, tačiau jas svarstyti ir tvirtinti teks jau naujos sudėties komisijai.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkės Ritos Tamašunienės nuomone, frakciją pakeitusios Seimo narės Agnės Širinskienės elgesys gali būti suprastas kaip neetiškas, netgi kaip fiktyvus.
„Etikos požiūriu kvestionuotinas toks žingsnis“, – mano ir opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Konservatoriaus Antano Matulo žiniomis, šiuo klausimu gali būti rengiamas ir kreipimasis į Konstitucinį Teismą. „Taip neturėtų būti, kai vienai frakcijai priklausau, kitoje sėdžiu“, – sakė jis.

Tačiau diskusijoje buvo ir tokių argumentų, kad A. Širinskienė priklauso tik vienai frakcijai ir jokių teisės aktų nepažeidė.

Kai kurie etikos sargai buvo linkę pateisinti tokią situaciją, kai parlamentaro dvasia yra vienoje vietoje, o kūnas - kitoje, bet problemą įžvelgė finansuose, nes, A. Širinskienei tapus Tvarkos ir teisingumo frakcijos nare, ši frakcija gauna ir papildomą finansinę naudą – seniūno, seniūno pavaduotojo, referentų etatus ir darbo užmokestį.

„Aš sielą palieku, o kūną išnešu“, – išeidamas iš posėdžio pajuokavo „valstiečių“ frakcijos narys Virgilijus Poderys.

Į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją kreipėsi Socialdemokratų partijos frakcija, prašydama įvertinti Seimo narės Agnės Širinskienės elgesį dėl galimo Seimo nario priesaikos nesilaikymo – sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai – kai nesąžiningai siekdama išlaikyti politinę galią, būdama Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare bei priklausydama šios partijos frakcijai, perėjo į Tvarkos ir teisingumo partijos frakciją, primena ELTA.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai nurodoma, kad Seimo narės perėjimas į kitą frakciją dėl valdžios išlaikymo yra fiktyvus.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narių įsitikinimu, A. Širinskienė pasielgė nesąžiningai ir pateikė akibrokštą visuomenės priimtoms moralės normoms, tokiu būdu pažemindama ir viso Seimo reputaciją, dar labiau mažindama visuomenės pasitikėjimą Lietuvos parlamentu.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašoma įvertinti Seimo narės A. Širinskienės veiksmus, kuriais buvo pažeistas Valstybės politikų etikos kodeksas, kuriame reikalaujama, kad politikas turi vengti situacijų, kai jo elgesys kenkia institucijos reputacijai ir autoritetui.