Kaip rašoma pranešime, Švietimo įstatymo pataisos numato, kad „mokinys, Mokyklos vidaus tvarkos taisyklėse nustatyta tvarka arba policijos pareigūnui pareikalavus, privalo parodyti asmeninius daiktus, siekiant patikrinti, ar į mokyklą neįnešamos draudžiamos medžiagos, gaminiai ir kiti reikmenys.“

Šiuo metu galimybė tikrinti mokinių daiktus yra numatyta tik tuo atveju, jeigu tarp mokyklos ir moksleivių tėvų yra pasirašyta sutartis.

„Natūralu, kad atsiranda nemažai tokių mokyklų, kurios nenori turėti sutartyse tarp mokyklos ir tėvų numatytą sutikimą leisti tikrinti vaiko daiktus, spintelę. Mokyklos nenori prarasti reitingus, nes praras vaikus, o vaikai yra mokinio krepšelis, finansavimas.

Todėl leidimas tikrinti vaikų daiktus, spinteles neturėtų būti mokyklų noro ar nenoro, o valstybės atsakomybės klausimas, nes valstybė turi užtikrinti saugią aplinką mokiniams. Tai neturėtų būti palikta mokyklos administracijos dialogui su tėvais ar mokiniais. Žmogaus teisės labai svarbios, bet kai situacija narkotinių medžiagų klausimu mokyklose yra tokia kritinė, turime kalbėti ir apie kitas teises – teisę tėvams jaustis saugiems, kai jų vaikas išeina į mokyklą“, – sako Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis.

„Kalbėdami su mokyklų ir policijos atstovais, mes išgirdome labai aiškų jų lūkestį ir nuogąstavimą, kad esminė problema, kodėl taip plinta elektroninės cigaretės vaikų ir jaunimo tarpe, yra tai, kad niekas negali patikrinti vaikų daiktų be tėvų sutikimo“, – sakė viena iš pataisų iniciatorių Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją