Pagal savivaldybių pateiktą informaciją, specialiai sukurto pensinio amžiaus sulaukusių pedagogų išeitinių išmokų fondo lėšomis 2015 metais planavo pasinaudoti per 900 mokytojų, tam buvo skirta per 1,7 mln. eurų.

Šiemet šis fondas padidintas 1,5 mln. eurų. Tam iš viso numatyta 3,2 mln. eurų.

Kartu su socialiniais partneriais sutarta, kad išeitinės išmokos būtų skirtos tiems bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams, kurie jau turi įgiję teisę į senatvės pensiją ir patys apsisprendžia išeiti į pensiją, kai darbo sutartys nutraukiamos šalių susitarimu. Išeitinės išmokos dydis yra nuo dviejų iki šešių darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio, priklausomai nuo jo darbo stažo toje darbovietėje.

Šiuo metu Lietuvoje bendrojo ugdymo mokyklose dirba 36 tūkst. pedagoginių darbuotojų, ikimokyklinio ugdymo įstaigose – apie 12 tūkstančių.

Mokytojų amžiaus vidurkis – 48 metai.

Daugiau kaip 3 proc. pedagogų yra iki 29 metų, 29 proc. – 30-44 metų, 55 proc. – 45-59 metų. Mokytojų, kuriems 60 ir daugiau metų, sudaro beveik 12 proc. visų dirbančių mokytojų.

Mokinių skaičius kasmet mažėja keliais procentais, atitinkamai mažėja mokytojų krūviai. Trečdalis pedagogų neturi pakankamo darbo krūvio.

Šiuo metu vidutiniškai vienam Lietuvos mokykloje dirbančiam mokytojui tenka 11 mokinių.

Vidutiniškai mažos kaimo pagrindinės mokyklos mokytojas moko penkis mokinius.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (49)