„Seimo nariai gali siūlyti perbalsuoti, bet jeigu įsivaizduojame, kad tas balsavimas tikrai turėtų būti, turi būti Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas“, – Eltai teigė J. Razma.

Visgi Seimo vicepirmininkas nemano, kad balsuojant dėl kanapių dekriminalizavimo buvo pažeistas Seimo statutas.

„Ne, aš nematyčiau. Tai dar ne priėmimas, viskas gi sprendžiasi per priėmimą, tai nemanau, kad čia reiktų dar grįžti į tą stadiją“, – sakė jis.

ELTA primena, kad Seimo nariai Agnė Širinskienė, Arvydas Nekrošius, Asta Kubilienė ir Aidas Gedvilas kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, reikalaudami pakartotinio balsavimo dėl kanapių dekriminalizavimo.

Jų nuomone, gruodžio viduryje įvykęs balsavimas vyko pažeidžiant Seimo statuto nuostatas. Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkui Stasiui Šedbarui, kuris yra Etikos ir procedūrų komisijos narys, siūloma nusišalinti nuo šio klausimo svarstymo.

„Seimo etikai prieš savaitę pripažino, kad pagal Seimo statuto 145 straipsnį, Seimo narių grupė dėl įstatymo projekto ekspertinio vertinimo gali kreiptis bet kuriuo momentu, kuomet projektas yra svarstymo stadijoje. Tada projekto svarstymas sustabdomas, o pagrindinis komitetas privalo užsakyti ekspertų išvadą. S. Šedbaro vadovaujamas Teisės ir teisėtvarkos komitetas buvo pripažintas pažeidusiu Seimo statutą, nes atsisakė užsakyti Civilinės sąjungos įstatymo projekto ekspertinį vertinimą“, – atkreipė dėmesį Seimo narė Asta Kubilienė.

„Dabar, matant etikos sargų sprendimą dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto, kyla klausimas, o kaip tada su analogiška situacija, kuomet buvo kreiptasi dėl kanapių dekriminalizavimo ekspertinio vertinimo? Situacijos juk identiškos. Etikai aiškiai pasisakė, kad ekspertinis vertinimas privalo būti užsakytas“, – kreipimosi į etikos sargus motyvus pranešime žiniasklaidai aiškino parlamentarė.