„Ko gero, turiu pripažinti, su šia Vyriausybe kalbėti aktyvios socialinės politikos klausimais yra įmanoma, tačiau vis dėl to kur kas sudėtingiau nei su ankstesne Vyriausybe“, – pirmadienį TV3 laidoje „Dėmesio centre“ sakė prezidentas.

Šalies vadovas teigė tebetikintis Gerovės valstybės vizija, tačiau įvairios priežastys šį darbą apsunkina.

„Aš tikėjau ir tebetikiu ta vizija, suprantu kad atsirado x plius viena priežastys, kurios gerokai apsunkina šį darbą, bet net ir tomis aplinkybėmis – ir pensijų spartesnis indeksavimas, ir vaiko pinigų didėjimas, ką mes darėme ir su ana Vyriausybe, ir su šia aš stengiausi daryti tą patį“, – teigė G. Nausėda.

Praėjusiai Vyriausybei vadovavo Saulius Skvernelis, ministro pirmininko pareigas ėjęs 2016-2020 metais po to, kai parlamento rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vedama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Po jo premjerės pareigas pradėjo eiti Ingrida Šimonytė, kandidatavusi į prezidento postą ir pralaimėjusi G. Nausėdai.

2019 metais per antrąjį prezidento rinkimų turą, G. Nausėda surinko 66 proc. balsų, I. Šimonytė – 33 procentus.

G. Nausėda prezidento pareigas pradėjo eiti 2019 metų liepos 12 dieną. Rinkimų kampanijoje jis dalyvavo su Gerovės valstybės programa, kur akcentavo socialinės atskirties mažinimą ir didesnę pagarbą politikoje.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją