„Mes kategoriškai taip nesakome, tačiau pripažįstame, kad esame priversti taupyti ir ribosime pareigūnų viršvalandinį bei naktinį darbą“, - DELFI antradienį sakė Kauno apskrities policijos viršininkas Algirdas Kaminskas.

Pasak jo, sumažėjus biudžeto asignavimams pareigūnų darbo užmokesčiui policija priversta susiveržti diržus.

„Žinoma, jeigu vyks futbolo rungtynės ir jos tęsis iki 24 val., pareigūnai savo daiktų nesusirinks ir 22 val. neišeis į namus”, - bandė raminti A. Kaminskas.

Policijos viršininkas patikino, kad viešoji tvarka tradiciniuose renginiuose, kuriuose lankosi daug žmonių, tikrai bus užtikrinta ir dėl to nereikėtų nerimauti.

Tuo tarpu Raseinių rajono savivaldybė visus renginių organizatoriams jau perdavė policijos informaciją, kad esant nepakankamam finansavimui pareigūnai viešąją tvarką masinių renginių metu Raseinių rajone užtikrins tik iki 22 val. „Prašome į tai atkreipti dėmesį planuojant renginių trukmę“, - rašoma rašte.

„Kiek reikės, tiek dirbsime, tačiau dėl lėšų trūkumo esame priversti riboti darbo laiką, - pripažino Raseinių policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Giedrius Stonys. – Mes savivaldybės paprašėme, kad būtų paankstintas renginių laikas ir kad jie baigtųsi iki 22 val., tačiau galiu užtikrinti – policija ir toliau dirbs, patruliuos gatvėse“.

Raseinių rajono meras Petras Vežbavičius patikino, kad po pokalbio su policijos komisariato vadovais buvo nuspręsta už policijos pareigūnų viršvalandinį darbą mokėti iš savivaldybės biudžeto.

„Dabar visiems sunku, policija turi tokį finansavimą, kokį turi, todėl jie renginių metu dirbs tik iki 22 val., o už viršvalandžius mokėsime mes iš biudžeto, - DELFI sakė Raseinių rajono vadovas. – Tai liečia didžiausius masinius renginius – Jonines, Onines, Šiluvos atlaidus, kuriuose reikalinga, kad policija patruliuotų“.

P. Vežbavičius tikino, kad gyventojai neturėtų jausti pasikeitimų, tiesa, dėl to gali nukentėti renginių kokybė. „Gal mažiau profesionalų pasikviesime koncertuoti, tačiau dabar yra tokia situacija, nieko nepadarysi“, - kalbėjo meras.

Pasak jo, už vieno pėsčiojo pareigūno valandos patruliavimą reikės sumokėti apie 16 litų, o už ekipažą – apie 150 litų.

„Sutarėme, kad policijai pagelbėsime šiais metais, o kaip bus ateityje, dar matysime“, - Raseinių meras patikino, kad komercinių renginių organizatoriai patys privalės pasirūpinti, jog jų renginiuose nebūtų viešosios tvarkos pažeidimų.