„Jeigu kalbant apie kolegę Agnę Širinskienę, ji turėjo visas galimybes dirbti, teikti projektus ir tikrai mes ją visada palaikydavome“, – LRT radijui trečiadienį sakė A. Norkienė.

A. Širinskienei pareiškus, kad frakcijos nariai būdavo vangūs, o jai teko dirbti beveik už visą „valstiečių“ šešėlinę vyriausybę, frakcijos seniūnė tvirtina, kad pati politikė pasisiūlydavo padaryti papildomo darbo.

„Jeigu žmogus sako: aš tą galiu padaryti, ir mes visi tikrai vertinome Agnę, tai tikrai protinga, išmintinga politikė, turinti tikrai savo tvirtą požiūrį“, – sakė frakcijos seniūnė.

A. Norkienė taip pat atmetė A. Širinskienės teiginius, esą kolegos jai pavydėdavę žiniasklaidos dėmesio. Diskusijų tarp frakcijos narių buvę tik dėl to, kad ši kartais nesuderinusi kalbėdavo frakcijos vardu.

Ji tvirtino nežinanti, kas iš frakcijos kolegų galėjo pasakyti politikei vaikščioti šalutiniais koridoriais, kad gautų mažiau dėmesio ir svarstė, kad tai galėję būti pasakyta juoko forma. Pati A. Norkienė sakė tokių nurodymų jai nedavusi.

„Galiu pasakyti, kad aš tikrai to nesakiau“, – teigė A. Norkienė.

Ji taip pat tvirtino, kad frakcijoje nebuvę jokių kalbų, jog su kažkuo reikėtų nebendrauti.

A. Norkienė teigė pati nesirengianti palikti frakcijos bei neturinti informacijos apie kitus kolegas, kurie tam ruoštųsi. Ji apgailestavo, kad tokius sprendimus priimantys politikai nepasisako kolegoms, apie tai sužinoma iš socialinių tinklų ir žiniasklaidos.

Politikė teigė, kad ir A. Širinskienės sprendimas jai buvęs netikėtas: „Tų tokių išsiskyrimų arba aštresnių požiūrio taškų, jų buvo, bet kad trenks durimis ir išeis, tikrai netikėjau“.

A. Norkienė atmetė priekaištus, esą frakcijoje tvyro prasta atmosfera. Ji teigė, kad „valstiečių“ frakcijoje esama daug demokratijos, nuomonių įvairovės ir „tikrai kiekvienas turi galimybę ir pasisakyti, ir tuos pačius projektus teikiant, jų tikrai nelinčiuojame“. Atmosferą frakcijoje ji apibūdino kaip „pakankamai darbingą“.

A. Širinskienė sprendimą palikti LVŽS paskelbė pirmadienį. Tokio žingsnio priežastimis nurodė išsiskyrusias vertybines pozicijas su Seimo frakcijos nariais, kolegų vangumą ir pavydą.

Ji prisidėjo prie kitos opozicinės – Lietuvos regionų – frakcijos.