Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Jukniūtė naujienų portalui JP patvirtino, kad kone 15 Panevėžio įstaigų gavo elektroninius, grasinančius susprogdinti laiškus.

„Šiandien paplito grasinantis laiškas apie galimus sprogdinimus. Laiškus įvairiais laikais gavo Juozo Balčikonio gimnazija, lopšeliai-darželiais. Pagrasinta ir Biržų švietimo įstaigoms. Policija reaguoja ir tikrina gautą informaciją ir, jeigu reikia, pradeda evakuaciją. Paskelbtas A grėsmės lygis, nes laiškuose nurodyti skirtingi sprogdinimų laikai“, – aiškino O. Jukniūtė.

J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas patvirtino, kad gimnaziją pasiekė grasinantis laiškas.

„Gavome laišką, bet kol kas viskas ramu – nekeliame pavojaus. Atvyks policijos pareigūnai ir paaiškės, kaip yra iš tikrųjų“, – ramiai kalbėjo gimnazijos vadovas.

„Pranešimai apie užminuotas mokyklas ir darželius eina nuo 6 val., tokių yra 140 visoje Lietuvoje“, – penktadienio rytą BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis. Jo teigimu, laiškai ugdymo įstaigoms atsiųsti naktį.

Panevėžyje – sumaištis: į mokyklas ir darželius dėl pranešimų apie sprogmenis lekia tarnybos

„Visi ateina iš ryto į mokyklą, perskaito ir praneša policijai“, – tvirtino policijos atstovas.

Rusų kalba rašytuose laiškuose teigiama, kad objektas užminuotas ir gali sprogti. Pasak R. Matonio, pareigūnai važiuoja į kiekvieną įtaigą ir tikrina. „Kol kas nieko nenustatyta“, – teigė Policijos departamento atstovas.

Jo duomenimis, panašių pranešimų sulaukta ne tik Lietuvoje, bet Latvijoje ir Estijoje. „Turbūt kažkieno centralizuotai sumanyta ataka sutrikdyti specialiųjų tarnybų darbą“, – svarstė policijos atstovas.

Priminsime, kad ketvirtadienį Klaipėdos policiją ant kojų sukėlė vienas po kito gauti pranešimai apie mokyklose ir darželiuose neva padėtus sprogmenis. Apie planuojamus sprogdinimus įstaigos gavo įspėjimus elektroniniu paštu. Penktadienį grasinimų lavina išaugo dešimteriopai.