Pasak „European Pravda“, tai jis sakė interviu Vokietijos leidiniui „Spiegel“.

„Man labai aišku, kad turime peržengti visas raudonas linijas. Priešingu atveju mes prarandame laiką. Kiekvieną dieną žudomi ir kankinami žmonės. Vaikų deportavimas yra įprastas dalykas, kaip ir infrastruktūros bombardavimas. Žvelgiant retrospektyviai, mes praradome laiką, nes ilgai dvejojome, ar priimti tam tikrus sprendimus. Galiausiai vis tiek priėmėme šiuos sprendimus, tačiau pavėluotai ir labai brangiai. Turime būti labai ryžtingi, nes turime reikalų su labai pavojingu agresoriumi, kuris neturi sienų. Nesitikėkite, kad jis kada nors sustos – jei jam pavyks, jis visada tęs“, – sakė G. Nausėda.

Paklaustas, ar turi omenyje ir Vakarų naikintuvų tiekimą Ukrainai, G. Nausėda atsakė teigiamai.

„Taip, kai kurios šalys jau tiekia kitų tipų orlaivius. Oro erdvė yra svarbus šio karo elementas. Ir tam, kad galėtume ją veiksmingai ginti, mums reikia orlaivių ir daugiau oro gynybos sistemų. Tai svarbu ne tik Ukrainai, bet ir mūsų saugumui“, – sakė jis.

G. Nausėda pažymėjo, kad Vokietijoje buvo persigalvota dėl pagalbos Ukrainai, po kurios kitos šalys taip pat suaktyvino savo veiksmus.

„Daugelis raudonų linijų, kurias patys nubrėžėme, buvo peržengtos. O Vokietijos sprendimas yra teigiamas signalas ne tik Ukrainai, bet ir visiems kitiems NATO sąjungininkams“, – pridūrė jis.

Lietuvos Respublikos Prezidentas trečiadienį ir ketvirtadienį darbo vizitu lankysis Berlyne, kur susitiks su Vokietijos Kancleriu Olafu Scholzu, praneša Prezidentūra.

Susitikime planuojama aptarti pasiruošimą NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą saugumo ir gynybos srityje, Rusijos karo prieš Ukrainą ir agresorės atsakomybės už karo ir agresijos nusikaltimus klausimus, Lietuvos ir Vokietijos dvišalius ekonominius ryšius.

Vizito metu Lietuvos vadovas Körber-Stiftung instituto renginyje sakys kalbą „Zeitenwende. Lūžio taškas: Lietuvos požiūris“, taip pat numatyti Prezidento susitikimai su Vokietijos verslo atstovais.

ELTA primena, kad aukščiausio lygio bloko šalių susitikimas Vilniuje vyks jau šių metų liepos 11–12 dienomis. Viršūnių susitikimo Vilniuje darbotvarkėje pagrindinis dėmesys bus skirtas Aljanso kolektyvinės gynybos ir atgrasymo stiprinimui bei paramos Ukrainai didinimui.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, V. Zelenskis taip pat priėmė NATO kvietimą dalyvauti Aljanso viršūnių susitikime, vyksiančiame Lietuvoje. Apie tai pranešė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Vis dėlto neaišku, ar Ukrainos prezidentas dalyvaus asmeniškai, ar vaizdo ryšiu kreipsis į Vilniuje susirinksiančius NATO lyderius. Saugumo sumetimais V. Zelenskio kelionių planai neskelbiami.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)