Tai bus jau ketvirtas parlamentui ir visuomenei skirtas valstybės vadovo pranešimas.

Šįsyk Daukanto aikštės lyderis kreipsis į politikus daugiau nei metus tęsiantis plataus masto Rusijos karui Ukrainoje, o Lietuvos vidaus politikoje – netylant diskusijoms dėl pirmalaikių Seimo rinkimų.
Metiniame pranešime – išskirtinis dėmesys šalies saugumo, karo Ukrainoje temoms

Pernai šalies vadovas savo metiniame pranešime akcentavo, kad Rusijos sukelto karo Ukrainoje akivaizdoje Lietuva privalo stiprinti šalies saugumo pajėgumus ir didinti krašto apsaugai skiriamą finansavimą.

„Jau šiais metais krašto apsaugai skirsime 2,5 proc. BVP. Artimiausiais metais turėsime investuoti dar daugiau, taip pat užtikrinti sistemingą karinio personalo rezervo rengimą ir mokymą. Kuo daugiau mūsų vyrų ir moterų bus pasiruošę ginti valstybę, tuo didesnio atgrasymo efekto galėsime tikėtis“, – praėjusių metų birželį kalbėjo G. Nausėda.

Daukanto aikštės lyderis akcentavo ir paramos Ukrainai svarbą. Pasak jo, Lietuva privalo veikti trimis svarbiausiomis kryptimis – remti Kyjivą ir ukrainiečių kovą už laisvę, siekti išlaikyti tarptautinėmis taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką bei užtikrinti Lietuvos atsparumą.

„Užtikrinu, kad Lietuva ir toliau rems Ukrainą visomis priemonėmis.

Remsime, nes ji yra mūsų broliška šalis, kovojanti už savo ir mūsų laisvę. Remsime, nes tikime tvirta ukrainiečių tautos valia kurti nepriklausomą ateitį“, – aiškino šalies vadovas.

Prieš metus skaitė pranešimą susiskaldžiusiam parlamentui

Prieš metus G. Nausėda kreipėsi į Seimą, kai tęsėsi konfliktas tarp parlamento valdančiųjų ir opozicijos – žlugus pirmajai žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko interpeliacijai, parlamento mažuma boikotavo plenarinius posėdžius ir dirbo atskirai nuo daugumos politikų.

Tuo metu šalies vadovas teigė pasigendąs politinės kultūros ir nurodė, kad imtųsi savo kaip prezidento pareigos ieškoti sutarimo tarp konfliktuojančių pusių. G. Nausėda leido suprasti, kad būtent valdantieji yra kalti dėl susiklosčiusios situacijos, mat, pasak jo, nėra linkę įsiklausyti į oponentų argumentus.

„Mano, kaip valstybės vadovo, pareiga – padėti dialogui. Tačiau tam reikalinga visų pusių gera valia ir noras ne rinkimų pažadais, o asmeniniu pavyzdžiu diegti kitokią politinę kultūrą. Kol kas to pasigendu“, – sakė G. Nausėda.

ELTA primena, kad, vadovaujantis Konstitucija, prezidentas Seime skaito metinius pranešimus, kuriuose aptaria šalies padėtį, svarbiausius Lietuvos vidaus ir užsienio politikos įvykius.
Tokius pranešimus šalies vadovai tradiciškai skaito parlamento pavasario sesijos metu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)