Jis teigė nematąs pagrindo abejoti antradienį priimtu Vilniaus apygardos teismo sprendimu, kad buvęs uosto vadovas Arvydas Vaitkus iš pareigų atleistas teisėtai.

Tačiau tuo pačiu ministras pareiškė, kad naujo vadovo konkurso neskubės skelbti.

„Turime teismo sprendimą ir nematau priežasčių juo abejoti. Situacija, mūsų vertinimu, dabar kur kas aiškesnė“, – komentare BNS teigė ministras.

Anot jo, planuojama valstybės įmonės Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pertvarka į akcinę bendrovę. Tokį sumanymą dar turės patvirtinti Seimas.

„Įvertinęs šią situaciją, manau, kad naujo vadovo paieškas būtų tikslinga atnaujinti, kai valstybės įmonė bus pertvarkyta į akcinę bendrovę“, – sakė J. Narkevičius.

Vyriausybė dar prieš metus yra pritarusi valstybės įmonių pertvarkos planui, numatančiam, Lietuvos oro uostų, „Oro navigacijos“, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, Vidaus vandens kelių direkcijos ir kitų įmonių pertvarkymą į akcines bendroves. Tačiau šių metų liepą tokie planai Ministrų kabineto sprendimu atidėti, pripažinus, kad nebus spėta nustatytais terminais įvykdyti reformų.

Prieš kelias savaites susisiekimo ministras yra teigęs, jog Klaipėdos uosto vadovo konkursas bus paskelbtas arba greitu metu, arba nebus skelbiamas iš viso. Tąkart J. Narkevičius aiškino, kad viskas priklausys nuo teismo sprendimo dėl buvusio uosto vadovo A. Vaitkaus atleidimo, ir konkursas nebus skelbiamas, jei teismas grąžintų A. Vaitkų į darbą.

A. Vaitkus atleistas kovo pabaigoje, buvusiam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui suabejojus, ar uosto vadovas liktų nešališkas įmonių, parėmusių jį per savivaldos ir Klaipėdos mero rinkimus, atžvilgiu.

A. Vaitkaus skundą dėl atleidimo Vilniaus miesto apylinkės teismas birželį atmetė, tačiau jis tokį sprendimą apskundė aukštesnės instancijos teismui.

A. Vaitkus prašė teismo pripažinti jo atleidimą neteisėtu, grąžinti į darbą, išmokėti kompensaciją už priverstinę pravaikštą nuo kovo 25 dienos iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos.

A. Vaitkus sprendimą jį atleisti vadino politiniu, o Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovai tvirtino, kad tai yra kerštas už uosto vadovo dalyvavimą savivaldos rinkimuose.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) birželį paskelbė, kad A. Vaitkus pažeidė įstatymą nedeklaravęs interesų. Jos teigimu, A. Vaitkus turėjo privačių interesų deklaracijoje nurodyti asmenis, paaukojusius lėšų politiniam sąrašui, su kuriuo jis kandidatavo į Klaipėdos merus ir kurie yra tiesiogiai susiję su komercinių interesų uoste turinčiomis įmonėmis.

A. Vaitkaus kandidatūrą į uostamiesčio merus kėlė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.