Jis Lietuvos gyventojus įspėja: ketvirtadienį, jei įmanoma, geriau atidėkite nereikalingas keliones.

„Pavojingiausia situacija bus Vakarų Lietuvoje, konkrečiau pajūrio ruože arčiausiai jūros. Stiprių vėjų laukiama visoje Klaipėdos apskrityje, tačiau turi būti atsargūs ir visos Lietuvos gyventojai: snigs ir pustys visoje Lietuvoje: atsargūs turėtų būti ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji, nes bus slidu.

O juk žinome, kad pirmasis sniegas būna klastingas – pasitaiko įvairių nelaimių, nes po šiltojo sezono tiek vairuotojai, tiek pėstieji nebūna pasiruošę: slidinėja automobiliai, žmonės krenta ant žemės – nelaimės, traumos ir panašiai. Patarčiau geriau vieną dieną pakentėti ir neplanuoti kažkokių kelionių“, – kalbėjo meteorologas.

Vakarų Lietuvos gyventojai trečiadienį 14.10 val. jau gavo įspėjamąsias garsines Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos siųstas žinutes su įspėjimu apie šiandien ir rytoj sustiprėsiančius vėjo gūsius, kurie gali siekti iki 30 m/s.

„Tai jau vadinamas stichiniu vėju. Net Vakarų Lietuvoje yra tikimybė, kad vienu metu snigs ir griaudės perkūnija. Tai – labai retas gamtos reiškinys. Amerikos meteorologai kalba, kad, ką gyvenime norėtų patirti, tai – sningant pamatyti perkūniją. Tai tarsi amerikiečių svajonė“, – sakė meteorologas Gytis Valaika.

Tuoj pat jis pridūrė: „Jei jau sningant pamatysite žaibuojantį dangų, jums, galima sakyti, pasisekė. Tai per visą savo gyvenimą pamato ne kiekvienas“.

G. Valaika įspėja gyventojus, ypač iš Vakarų Lietuvos, pritvirtinti šiukšlių konteinerius, gėlynus, šiltnamius ir kitus lauke esančius daiktus, kad vėjas jų tiesiog nenupūstų.

„Gėlių vazonus ir mažesnius šiukšlių konteinerius patartina net nusinešti į vidų, kur nėra vėjo. Saugokite ir savo automobilius bei kitą turtą, kurie yra arti medžių. Žiemą, kai jau nebėra lapų, mažesnė tikimybė, kad vėjas juos išvers, bet pasitaiko ir tokių situacijų“, – patarimais dalijosi meteorologas.

Meteo.lt skelbia, kad lapkričio 22-osios naktis buvo šalčiausia per visą šių metų rudenį. Anykščiuose šalo iki -10,5 °C, Molėtuose – iki -10,4 °C, Utenoje – iki -10,3 °C, Zarasuose – iki -10,1 °C.

Prognozuojama, kad ateinančią naktį orai subjurs.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją