„Maskvos meras Jurijus Lužkovas gavo Rusijos ambasadoriaus Lietuvoje Vladimiro Čchikvadzės laišką, kuriame sakoma, kad Vilniuje nyksta memorialinis kompleksas tarybiniams kariams ant Žaliojo tilto per Nerį", - sakė Rusijos sostinės administracijos darbuotojai.

"Turėdamas omenyje, kad artėja Pergalės Didžiajame Tėvynės kare jubiliejinės 65-osios metinės, Maskvos meras pritarė Maskvos kultūros paveldo komiteto pasiūlymui restauruoti memorialą labdaros lėšomis. Taip pat sudarytas preliminarus susitarimas su keliomis kompanijomis dėl šių darbų finansavimo", - pažymėjo merijos atstovai.

Maskvos miesto administracija pranešė, jog jau atlikti skulptūrų ant Žaliojo tilto Vilniuje tyrimai ir parengtos būsimų darbų technologinės rekomendacijos ir metodika.

Vilnius sako, kad skulptūromis pasirūpins pats

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad Maskvos valdžios ketinimai atlikti Žaliojo tilto skulptūrų atnaujinimo darbus yra išankstiniai ir neturintys pagrindo. Vilniaus savivaldybė skulptūras atnaujins savo jėgomis, kai tam ateis laikas.

„Be Žaliojo tilto skulptūrų, mieste yra ir kitų paminklų bei erdvių, kurias būtina atnaujinti. Tai Žemaitės skveras ir paminklas rašytojai, Jono Pauliaus antrojo aikštė, A. Sacharovo įamžinimo vieta. Žaliojo tilto skulptūros – vienas iš objektų, kuriuos atėjus laikui rengiamasi remontuoti, tačiau jam, kaip ir kitiems, užsienio paramos neprašome“, – pažymi Vilniaus meras Vilius Navickas.

Kolūkietį, kareivį, darbininką ir studentą vaizduojančios Žaliojo tilto skulptūros pastatytos 1952-aisiais. Ekspertų nuomone, surūdijusias skulptūras reikia remontuoti, šie darbai kainuos apie 60 tūkst. litų. Skulptūras planuota atnaujinti rudenį, tačiau dėl miesto finansinės situacijos ir prioritetų restauravimo darbai šiam, kaip ir daugeliui kitų objektų, atidėti.