Parko atidarymo proga ąžuoliuką, kaip vienybės simbolį, pasodino Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys ir Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius, rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

„Mūsų šalies vardas daugiau kaip 1000 metų gyvas, nes visuomet buvo karių, kurie kovojo ir gynė šitą žemę. Tai mūsų iškovota ir išsaugota Valstybė, kurios piliečiams grėsmės akivaizdoje netrūko ištikimybės, kovos dvasios ir susitelkimo. Šis ąžuolų parkas tegul būna simbolinė susitikimų vieta, kurioje džiaugsimės pasiekimais ir dalinsimės ateities sumanymais”, – atidarymo ceremonijoje sakė Lietuvos kariuomenės vadas.

Ąžuolų parkas į Kryžkalnį perkeltas iš Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ teritorijos. Anot kariūnų, idėja perkelti parką kilo siekiant ir padaryti ąžuolyną prieinamą visuomenei. Ieškota vietos, kuri dėl savo infrastruktūros ir patogios strateginės pozicijos taptų nauja, žmonių lankoma traukos vieta Lietuvoje. Užsimezgus draugystei tarp Lietuvos kariuomenės ir Raseinių krašto tokia vieta buvo rasta Kryžkalnyje, kur stovi Lietuvos partizanų memorialas ir kuriamas informacinis paviljonas-lankytojų centras.

„Itin džiugina, jog mūsų rajone esantis Kryžkalnio memorialas kasmet įgauna vis didesnę svarbą ne tik Raseinių krašto, bet ir visos Lietuvos kontekste. Pradėjus jį kurti, skyrėme jį už laisvę kovojusiems partizanams, vėliau tai tapo simboliu visiems, kurie paaukojo gyvybę už mūsų šalį, o dabar tai tampa ir pagarbos vieta Lietuvos kariuomenės generolams ir visiems kariams, kurie tarnauja savo šaliai dabar ir ateityje“, – po renginio mintimis dalijosi Raseinių rajono savivaldybės meras Arvydas Nekrošius.
Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją