„Kitą savaitę turėsime mūsų partijos valdybos posėdį, kuriame valdyba jau rekomenduos sprendimą ir, matyt, tas galutinis sprendimas ir bus paskelbtas mūsų partijos“, – trečiadienį LRT radijui teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Kaip skelbta anksčiau, galutinį sprendimą dėl partijos keliamo kandidato tvirtins gruodžio mėnesį šaukiam Liberalų sąjūdžio taryba.

V. Čmilytė-Nielsen tiek viešoje erdvėje, tiek liberalų gretose įvardijama kaip realiausia Liberalų sąjūdžio kandidate į prezidento rinkimus. Tačiau, klausiama, ar jau priėmė sprendimą dėl dalyvavimo rinkimuose, Seimo pirmininkė neatsako.

„Anksčiau sutarto su kolegomis laiko aš sprendimo neskelbsiu“, – teigė ji.

„Visų akys krypsta į 2024 metus kaip rinkiminius metus, kadangi pirmieji rinkimai ir pakankamai intriguojantys keliamų kandidatų ir partinių sprendimų prasme yra prezidento rinkimai. Tai žinoma, sulaukiu (klausimo, ar kandidatuosiu – ELTA). Toks etapas“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras paskelbė 5 politinės partijos. Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos merą Mantą Varašką, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Taip pat žinomi 3 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus ir aktyvistas Antanas Kandrotas.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d.