Tai ministras kalbėjo ketvirtadienį Osle susitikęs su Norvegijos užsienio reikalų ministre Anniken Huitfeldt, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Ministras pabrėžė, kad Vakarų parama Ukrainai neturėtų lėtėti, nes Rusijos grėsmingumo lygis ateityje priklausys nuo to, kaip greitai Ukrainai pavyks laimėti karą.

„Daugybė namų ūkių visoje Europoje ir kitose pasaulio vietose nerimauja dėl energijos kainos. Tačiau tai neturi užgožti svarbiausio – kuo daugiau paramos Ukrainai tarptautinė bendruomenė, įskaitant Norvegiją, suteiks, tuo greičiau Europa pradės gyventi Ukrainos atstatymo, o ne karo ritmu“, – tarptautinės bendrystės svarbą pabrėžė ministras.

Kalbėdamas apie Šiaurės ir Baltijos šalių ryšius, jis akcentavo, jog tvirtėjantys Norvegijos ir Lietuvos ekonominiai, politiniai, akademiniai ir saugumo saitai „stiprina ir mūsų regioną, ir visą Europos kontinentą“.

„Norvegijos karių dalyvavimas NATO priešakiniame batalione – labai svarbus mūsų saugumo veiksnys ir Lietuvoje itin vertinamas Norvegijos solidarumo ženklas,“ – susitikimo su Norvegijos diplomatijos vadove metu sakė G. Landsbergis.

Susitikime taip pat svarstyta Rusijos atsakomybės už tarptautinius nusikaltimus svarba ir tarptautinio Specialaus Tribunolo agresijos nusikaltimui tirti steigimas.

Pasak URM, susitikimo su Norvegijos parlamento (Stortingo) užsienio reikalų ir gynybos komiteto nariais buvo aptartas Vakarų atsparumas autoritarinių režimų šantažui.

„Nors Lukašenkos režimas – karo prieš Ukrainą bendrininkas, turime lygiagrečiai didinti paramą demokratinei Baltarusijai ir spaudimą Baltarusijos režimui,“ – sakė ministras.

G. Landsbergis taip pat dalyvavo diskusijoje su Norvegijos tarptautinių santykių instituto (NUPI) politologais.

Penktadienį G. Landsbergis su Norvegijos kolege lankysis Bardufoso mieste, kur susitiks su Norvegijos karinių pajėgų atstovais bei aplankys norvegų karius, besirotuojančius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)