Pirmadienį Apeliaciniame teisme buvo išklausyti E. Masiulio paaiškinimai dėl patikslintų kaltinimų jam, taip pat į klausimus atsakė liudyti iškviesti Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai Domantas Pocius ir Jurijus Skuderis, buvusi Lietuvos banko ekspertė Danguolė Liaugminienė.

Taip pat teismo posėdyje išklausyti pirmos instancijos teismo išteisintų juridinių asmenų – Liberalų sąjūdžio, Darbo partijos ir koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG grupė“) – gynėjai, kurie naujų paaiškinimų nepateikė, tik pakartojo, kad jų ginamieji ir toliau neigia kaltę.

Bylą nagrinėjančios teisėjų kolegijos pirmininkas Albinas Bielskis paskelbė, kad prokuroras J. Laucius pateikė teismui prašymą užduoti klausimus tiek R. Kurlianskiui, tiek ir E. Masiuliui. Šie anksčiau minėjo, kad į prokuroro klausimus neatsakinės, tačiau šį kartą su tokiam siūlymui – atsakyti į prokuroro klausimus, kuriuos užduos teismas – nesipriešino. Tiesa, R. Kurlianskis ir E. Masiulis į klausimus atsakinės kitą teismo posėdį, kuris planuojamas vasario 21 d.

Kito teismo posėdžio metu taip pat į klausimus žada atsakyti ir parlamentaras Vytautas Gapšys.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas apeliacine tvarka nagrinėja baudžiamąją bylą dėl Vilniaus apygardos teismo 2022 m. balandžio 19 d. nuosprendžio, kuriuo prekyba poveikiu, papirkimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi kaltinamas R. Kurlianskis, buvęs Liberalų sąjūdžio vadovas E. Masiulis, eksparlamentaras Šarūnas Gustainis, buvęs liberalas Gintaras Steponavičius, parlamentaras V. Gapšys, taip pat juridiniai asmenys koncernas „MG Baltic“, dabar pakeitęs pavadinimą į „MG grupė“, Liberalų sąjūdis ir Darbo partija buvo išteisinti.

Apeliacinius skundus dėl pirmosios instancijos teismo nuosprendžio pateikė išteisintojo R. Kurlianskio gynėjai Simonas Slapšinskas ir Giedrius Danėlius, išteisintojo E. Masiulio gynėjas Ruslan Boiko ir Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras J. Laucius.

Išteisintųjų asmenų advokatai ginčija žvalgybos duomenų teisėtumą, prašo pripažinti netinkamais.

Prokuroras J. Laucius prašo Apeliacinio teismo panaikinti žemesnės instancijos nuosprendį ir visus išteisintuosius pripažinti kaltais bei skirti bausmes.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją