Daugiau nei dvi dešimtys naujojo judėjimo narių trečiadienį pranešė pasirašę manifestą, kuriuo raginama ieškoti sprendimų ekologijos, socialinės ir turtinės nelygybės, ekonominio ir psichologinio nesaugumo bei kitoms problemoms.

Pasak jų, šiuo metu politikoje veikiantys kairieji yra susiskaldę į smulkias ideologinių niuansų vedamas grupes, tad siūloma vienytis „progresyviam solidarumui“.

„Tai yra politinis judėjimas, kuris siekia suburti įvairias kairiųjų grupes. Jei pavyks, galbūt ateityje tai taps partija. Bet ši jėga yra su politiniu vektoriumi. Pradžia yra intelektualus impulsas – iš kultūros, mokslo žmonių, bet tarp mūsų yra ir profsąjungiečių. Mūsų tikslas – atstovauti dirbantiesiems, tokie yra ir kultūros žmonės“, – BNS sakė viena judėjimo steigėjų Jolanta Bielskienė.

Tarp judėjimo steigėjų – Mykolo Romerio bei Vytauto Didžiojo universitetų profesoriai filosofai Andrius Bielskis bei Gintautas Mažeikis, poetė, kultūrinio leidinio „Šiaurės Atėnų“ vyriausioji redaktorė Giedrė Kazlauskaitė, vertėjas, filosofas Kasparas Pocius, tarpdisciplininio meno kūrėjas Denisas Kolomnyckis, buvęs „valstiečių“ deleguotas aplinkos viceministras Martynas Norbutas, buvęs Lietuvos socialdemokratų partijos narys, Tolerantiško jaunimo asociacijos vadovas Artūras Rudomanskis, buvęs Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patarėjas Mindaugas Kluonis ir kiti.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)