„Žiniasklaida - labai galingas ginklas, ir ypač kai skleidžiamas melas, karo propaganda, kurstoma neapykanta, nesantaika. Kaip pasiekti, kad tas ginklas padarytų kuo mažesnę žalą visuomenę? Įdomus faktas, kad Rusijos informaciniai kanalai registruoti Europos Sąjungos šalyse, todėl komisijos galios gana ribotos. Pridedant tai, kad patys Rusijos TV kanalai matomi ir internetu, per palydovus, galima teigti, kad situacija nėra gera“, - spaudos konferencijoje trečiadienį Seime sakė E.Vaitekūnas.

Lietuvos žurnalistų sąjungos vadovas, LRTK narys Dainius Radzevičius pažymėjo, jog prevenciškai kovoje su propaganda padėtų žiniasklaidoje užtikrinamas kuo įvairesnis turinys.

„Turi būti garantuojama teisė gauti kuo įvairesnį turinį. Kokybė ir įvairovė - vieni svarbiausių aspektų, kad tos problemos, apie kurias šiandien kalbame geopolitiniame kontekste, būtų bent iš dalies prevenciškai sprendžiamos“, - sakė D.Radzevičius.

Seime trečiadienį vyks diskusija, kaip kovoti su priešiška propaganda. LRTK surengė konferenciją „Televizija ir radijas: šiandienos iššūkiai“.

Konferencijos metu planuojama apsikeisti nuomonėmis, patirtimi bei įžvalgomis bei ieškoti būdų galimam svetimos šalies propagandos užkirtimui elektroninės žiniasklaidos srityje. Konferencijoje dalyvauja Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Ukrainos audiovizualinės srities reguliuotojai, teisės ir žiniasklaidos ekspertai.

LRTK pažymi, kad draudžiama informacija Lietuvos gyventojus gali pasiekti per kabeliniais tinklais retransliuojamus trečiųjų šalių TV kanalus, palydovinę bei internetinę televiziją. Taip pat yra ir vis atsiranda naujų ūkio subjektų, kurie įsisteigia kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, bet teikia mokamas palydovinės bei internetinės televizijos paslaugas Lietuvos gyventojams, neturėdami šiai veiklai reikiamos licencijos ir platina informaciją, kuri pagal Lietuvos įstatymus yra draudžiama bei nevykdo LRTK sprendimų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (208)