„Informavau, kad tikrai neturime (reikiamo kiekio parašų – ELTA) ir prezidiumui nieko nepateiksime“, – pirmadienį Eltai sakė E. Jakubauskas.

Penktadienį politikas teigė, kad siūlymą surinkti TS-LKD tarybą palaikė dalis konservatorių – pasak jo, buvo surinkta maždaug trečdalis reikiamų parašų.

Klausiamas, ar iniciatyvą remiančiųjų pagausėjo, E. Jakubauskas, patikino, kad palaikymas nežymiai padidėjo. Visgi, kiek iš viso parašų šiuo metu yra surinkta, politikas neatskleidė.

„Atvirai kalbant, (palaikymo – ELTA) padaugėjo. Ne taip žymiai, bet padaugėjo“, – džiaugėsi politikas.

„Trūksta, tikrai. Pasakyti, kiek – negaliu“, – tepasakė jis ir patikino, kad „nesudės rankų“ ir toliau telks palaikymą tarybos posėdžio sušaukimui.

Prezidiumo posėdyje dalyvauti atsisakė

Praėjusią savaitę paskelbta, kad konservatorių vadovybė nutarė sušaukti dar vieną prezidiumo posėdį. Nors detaliai nepraneša, kokiais klausimais bus diskutuojama, anksčiau Eltai konservatorių frakcijos atstovė spaudai Raminta Keršytė pranešė, kad planuojama aptarti politines aktualijas.

E. Jakubauskas patikino taip pat gavęs kvietimą sudalyvauti pirmadienį vyksiančiame posėdyje, tačiau su partijos vadovybe nutarė nesusitikti.

„Mane net kvietė dalyvauti šiame prezidiumo posėdyje. Atsisakiau“, – nurodė konservatorius.

„Nematau čia didelio šurmulio naudingo. Tiesiog kiekvienas dirbame savo darbą – prezidiumas dirba savo darbą, pagal tai, kaip supranta, mes toliau dirbame. (...) Nenoriu šaršalo kelti. Tiesiog noriu normaliai, taip sakant, daryti tai, dėl ko mes sutarėme. Kam čia bereikalingai nervinti ir nervintis. Ir intriguoti nenoriu, patikėkit manimi“, – priežastis, kodėl atsisakė gauto partijos vadovybės kvietimo vardijo E. Jakubauskas.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas. Todėl TS-LKD pasiūlė rugsėjo 10 d. Seimui surengti naujus rinkimus. Priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų.

Premjerė Ingrida Šimonytė ne kartą patikino, kad, parlamente pritrūkus politinės valios ir nesušaukus naujų rinkimų, ji pasitrauks iš pareigų.

Vieningos nuomonės dėl siūlymo konservatorių gretose nėra. Keletas parlamentarų patikino nepalaikysią Gabrieliaus Landsbergio siūlymo paleisti Seimą ir rengti naujus rinkimus, o konservatorių Naujamiesčio skyrius reikalauja šaukti partijos tarybos posėdį ir, pasak jų, visai valstybei svarbius klausimus spręsti įsiklausius į visos politinės bendruomenės pozicijas.

Kritikos pirmalaikių rinkimų iniciatyvai negaili ir TS-LKD garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis. Pasak jo, rinkėjų mandatą gavusi valdančioji dauguma privalo tęsti darbą.

„Svarbiausiosios, pakankamai išmintingos ir darbingos posąjūdinės partijos ritualinis susideginimas rinkos aikštėje, tikintis tuo atpirkti visuotinę nuodėmę, nepadės Lietuvai staigiuoju būdu, tik pablogins padėtį“, – laiške partijos nariams teigė V. Landsbergis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)