Taip jie kalbėjo penktadienį Kauno tarybos opozicinės konservatorių frakcijos surengtame posėdyje, o dalis kviestų tarnautojų į posėdį neatvyko.

LRT ketvirtadienį skelbiamame tyrime nurodyta, kad per dvi V. Matijošaičio kadencijas jo sūnus, pasinaudodamas galimai neskaidria schema, per tarpininkus iš asmenų, kuriems būdavo atkuriamos teisės į žemę, iš viso įsigijo 34 sklypus patraukliausiuose Kauno rajonuose.

Registrų centro duomenimis, bendra šių sklypų vertė siekia per 2,5 mln. eurų, tačiau nekilnojamojo turto ekspertų vertinimu, reali jų vertė gerokai didesnė.

Ten taip pat teigiama, jog kai kuri infrastruktūra aplink mero šeimos turtą buvo tvarkoma savivaldybės biudžeto lėšomis.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis konservatorių posėdyje penktadienį teigė, kad nėra gerai susipažinęs su tyrimu, tačiau tvirtino, kad jo skyrius neatliko darbų minimose vietovėse, o kas juos vykdė – nežino.

„Aš miesto tvarkymo skyriaus vedėjas esu ir administracijoje paskirstytos funkcijos. Jūsų minimoje pakrantėje mes kaip skyrius darbų tikrai neorganizavome, kas juos organizavo, negaliu pasakyti“, – konservatoriams sakė A. Pakalniškis, paklaustas apie vieną iš minimų vietovių.

Miesto planavimo ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius atvykęs į posėdį piktinosi, jog čia pakviesta ir žiniasklaida: „Čia ne frakcija, čia yra spaudos konferencija“.

Jis tvirtino negirdėjęs nieko apie tyrimą dėl mero sklypų.

„Aš nežinau apie pirkimus, pardavimus“, – kalbėjo Kauno vyriausiasis architektas.

„Mes atliekame fizinį darbą: parengiame sklypo ribų planus ir pateikiame juos Nacionalinei žemės tarnybai. Atkūrimą visą, reformą vykdo Nacionalinė žemės tarnyba“, – teigė N. Valatkevičius.

Jis sakė neatsimenantis detalių apie konkrečius sklypus, kurie yra minimi tyrime, o visi žemėtvarkos reikalai jam kaip architektui yra svetimi.

„Kokie savininkai – niekados nesidomiu“, – tvirtino tarnautojas.

A. Pakalniškis teigė, kad nei jis, nei jo skyriaus darbuotojai nėra patyrę spaudimo iš miesto vadovybės.

„Tai tikrai nėra mano skyriaus kompetencija“, – sakė A. Pakalniškis, paprašytas pateikti moralinį vertinimą dėl sklypų pertvarkymo.

Kalbėdamas apie darbą Urbanistinių, architektūrinių ir investicinių klausimų komisijoje, Kauno vyriausiasis architektas sakė, jog sklypų savininkų duomenys yra nuasmeninti, todėl jis nėra pastebėjęs, kad ten būtų aptariami mero šeimos reikalai.

„Nesu tikras. Aišku, aš gal labiau ten žiūriu savo kompetencijos dalykus – kas liečia kelius, kas liečia inžinerinę struktūrą“, – kalbėjo A. Pakalniškis.

Jis patvirtino, kad yra bendravęs su LRT tyrime minima advokate Simona Morkūnaite-Ruibavičiene, tačiau ji tuo metu atstovavo logistikos bendrovei ir klausimas niekuo nebuvo susijęs su meru.

Į opozicinės frakcijos posėdyje buvo kviestas dalyvauti Kauno savivaldybės administracijos direktorius Tadas Metelionis, tačiau jis, konservatorių duomenimis, pranešė negalintis dalyvauti dėl užimtos darbotvarkės.

Į posėdį taip pat kviesti Nacionalinės žemės tarnybos Kauno miesto skyriaus atstovai, tačiau jie taip pat pranešė negalintys atvykti.

STT teigia, jog sklypų įsigijimą vertina ir šiuo metu atliekamame Kauno savivaldybės administracijos korupcijos tyrime.

Kauno meras informaciją apie veiksmus perperkant gyventojų susigrąžintus sklypus vadina šmeižtu.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)