Anot savivaldybės gydytojos Mildos Labašauskaitės, bendradarbiaujant su palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančiomis, taip pat socialinių paslaugų, asmens sveikatos priežiūros bei visuomenės sveikatos priežiūros įstaigomis, nustatinėjamas šių įstaigų darbuotojų ir gyventojų poreikis skiepytis COVID-19 vakcina. Tinkamas pasiruošimas iš anksto padės lengviau vykdyti vakcinaciją, vos tik šalį pasieks šių įstaigų darbuotojams ir gyventojams skirtos vakcinos.

Kauno rajono savivaldybėje vakcinaciją organizuojančios asmens sveikatos priežiūros įstaigos yra dvi (viešoji bei privati), tai – VšĮ Pakaunės pirminės sveikatos priežiūros centras ir UAB „Pilėnų klinika“.

ELTA jau skelbė, kad Lietuvą pasiekus pirmosioms COVID-19 vakcinoms, šalyje įsteigti 5 vakcinacijos centrai: Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikos, Klaipėdos universitetinės ligoninė, Respublikinė Šiaulių ligoninė bei Respublikinė Panevėžio ligoninė. Įstaigos gautą vakciną paskirstė savo regione esančioms stacionarioms sveikatos priežiūros įstaigoms, besirūpinančioms COVID-19 sergančių pacientų gydymu.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų teigimu, per pirmąjį šių metų ketvirtį ketinama paskiepyti visus šalies medicinos darbuotojus.

Šalyje vykstant COVID-19 pacientų gydymą organizuojančių ligoninių labai didelės rizikos pagal tikimybę užsikrėsti COVID-19 liga darbuotojų skiepijimui pirmąja Lietuvą pasiekusia „Pfizer“ ir „BioNTech“ farmacijos kompanijų vakcina, siekiama užtikrinti ir sklandų pasiruošimo gyventojų skiepijimo vakcina procesą, pažymima Kauno rajono savivaldybės pranešime. Tačiau dar nėra žinoma, kokios kitos vakcinos Lietuvą pasieks artimiausiais etapais ir kokie reikalavimai joms bus taikomi.

Gavus naujas vakcinų siuntas, atsižvelgiant į apraše numatytas prioritetines grupes, planuojama skiepyti palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojus ir pacientus bei socialinių įstaigų darbuotojus ir gyventojus, vaistinių darbuotojus, vyresnius nei 65 metų amžiaus asmenis, gretutinėmis ligomis sergančius asmenis, artimo ar ilgalaikio socialinio kontakto negalinčius išvengti ar visuomenei svarbias funkcijas vykdančius darbuotojus (viešąją tvarką palaikančius darbuotojus, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, sienos apsaugos sistemoje dirbančius asmenis, kariškius, švietimo įstaigų, energetikos, maisto pramonės darbuotojus ir pan.). Vakcinai pasiekus visas prioritetines grupes, skiepytis bus kviečiami ir visi norintys gyventojai.

Kauno rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti tinkamą gyventojų skiepijimo vakcina organizavimą, kviečia šio rajono savivaldybės teritorijoje odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigas ir specialistus bendradarbiauti bei teikti informaciją užpildant internetu Savivaldybės skelbiamą anketą. Taip pat šių įstaigų prašoma sudaryti darbuotojų sąrašus pagal pateiktą lentelės pavyzdį.
Atkreipiamas dėmesys į tai, kad šių duomenų siųsti šiuo metu niekam nereikia, tačiau juos reikėtų įstaigoms pačioms saugoti.

„Vakcinavimas bus vykdomas, priklausomai nuo COVID-19 vakcinos prieinamumo ir tipo. Jei užpildėte anketą ir esate pasirengę darbuotojų sąrašus, apie tai, kada, kur ir kaip vyks jūsų įstaigos darbuotojų vakcinacija, būsite informuoti iš anksto“, – pabrėžiama Kauno rajono savivaldybės pranešime.