„Šią dieną Rusijos pasiuntinybės Lietuvoje darbuotojai lanko (karių – red.) palaidojimo vietas, esančias virš 30 miestų bei atiduoda pagarbą žuvusiems išvaduojant Lietuvos žemę iš vokiečių fašistų grobikų“, – žiniasklaidai sakė Rusijos ambasados atstovas Andrejus Datsiukas.

Paprašytas plačiau pakomentuoti Rusijos plačiai minimos Pergalės dienos reikšmę, diplomatas nepanoro leistis į ilgesnes diskusijas.

„Visi žinome, kad tai didžiausias karas žmonijos istorijoje, iš esmės sunkesnio karo nėra buvę, žmonės žuvo tam, kad nugalėti fašizmą. Jeigu paimtume bet kurį žmogų Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, labai daug žuvo skirtingų tautybių žmonių: žydų, kalmukų, uzbekų – kovoja visa šalis, tai pat ir lietuviai, kariavo 16-oji lietuviška divizija“, – sakė Rusijos ambasados atstovas bei pasiguodė, kad Antrojo Pasaulinio karo veteranų liko labai nedaug, tik vienetai, kurie dar pamena ir pasakoja apie šio karo įvykius.

Delfi žurnalistui paklausus, kurią reikšmę gegužės 9-oji turi šiuo metu Ukrainoje vykstančio karo kontekste, nes ir jame masiškai žūsta žmonės, Rusijos ambasados atstovas bandė išsisukti nuo atsakymo.

„Gal galima be... Geriau šiandien prisiminkime tuos, kurie žuvo. Žinote, šiandien norisi pagerbti žuvusiųjų atminimą, tad galvokime apie juos ir prisiminkime juos, ačiū“, – pokalbį ne itin malonia tema baigė Kaune apsilankęs Rusijos ambasados atstovas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją