Ekspertai socialiniame tinkle aptarė situaciją šiauriniame Donbaso flange. Charkive, anot jų, rusai jau antra diena bando sugriauti rutiną atakuodami šiauriniame ruože.

„Tiesa, jokių rezultatų pasiekti nepavyksta, ukrainiečiai apsigynė. Agresoriaus propagandistai skelbia, kad „denacifikuotojai“ neva užėmė Udy gyvenvietę (šiaurės vakarinis ruožas) ir taip išplėtė savo placdarmą aplink Kozacha Lopan. Tikrai, toks orkų bandymas buvo, tačiau rezultatas visiškai priešingas – ataka atmušta, o Udy toliau kontroliuoja Ukrainos pajėgos“, – teigė Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro atstovai.

Iziume, anot pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertų, susidaro įspūdis, kad ukrainiečių aktyvumas sektoriuje sumenko, tačiau tai nėra „pats blogiausias variantas“.

„Agresorius toliau palaiko įtampą Krasnopillya – Dolyna – Bohorodychne ruože. Šiandien atakuota Dolyna ir Mazanivka, rezultatas standartinis. Orkai gavo į straublį ir grįžo į pradines linijas. Susidaro įspūdis, kad ukrainiečių aktyvumas sektoriuje sumenko. Taip besidraskant orkams tai nėra pats blogiausias variantas. Force on force daužytis tikrai neverta, Rusijos pajėgų resursai vis dar gausesni.

Tad jei ukrainiečiai grįš prie gynybos ir leis agresoriui utilizuotis puolant gerai įtvirtintas gynėjų pozicijas, nuo to tik geriau. Svarbu visiškai nesustabdyti kontratakų, keisti vietas ir atakuoti ten, kur agresorius mažiau aktyvus, taip toliau jį varginant. Tą gynėjai supranta“, – rašė ekspertai.

Seversko kryptyje tęsiasi sunkūs mūšiai, rašė centro „Locked N’ Loaded“ ekspertai.

„Orkai šiame sektoriuje savo pastangas nukreipė į pietinį ruožą (Ivano Darivka–Spirne–Berestova), taip tikėdamiesi ne tik apeiti jiems neįkandamą ruožą Hryhorivka–Verkhnokamyanske iš pietų, bet ir sutrikdyti Seversko sektoriaus gynėjų sąveiką su Bachmute–Soledare esančiais ukrainiečių vienetais. Atakos kol kas atmuštos“, – rašė jie.

Yra ir negerų signalų.

„Tiesa, negeras signalas, kad agresoriui vis pavyksta apeiti ukrainiečių pozicijas ir atakuoti jų gynybos gilumoje, pvz., Vyimka ir Veselė (greičiausiai tai antroji ukrainiečių gynybos linija). Sudėtingesnės infilo operacijos iš agresoriaus pusės yra mažai tikėtinos, tad panašu, kad besiginančių pajėgų pirmoje gynybinėje linijoje tiesiog atsirado skylių, per kurias rusai gali eiti. Tikėtina, kad ukrainiečiai stipriau dengs tarpus tarp pozicijų“, – prognozavo jie.

Bachmuto kryptimi ukrainiečiai ir toliau sėkmingai ginasi; nors Rusijos pajėgos bandė atakuoti šias prieigas, jos buvo atmuštos.

„Vis daugiau ženklų, kad agresoriaus puolimas išsikvepia (atakų intensyvumas sumenkęs, o netiesiogine ugnimi bandoma kompensuoti sumažėjusią manevrinių vienetų veiksmų geografiją). Žinoma, „Wagner“ samdinių štabo Popasnoje sunaikinimas prie to prisidėjo, bet jis nėra šio proceso pradžia, o tik dar viena dedamoji“, – pažymėjo „Locked N’ Loaded“ ekspertai.

Ukrainos centre atakų vietos ir toliau nesikeičia, rašė jie. Karščiausia iš jų – Pisky sritis.

„Čia agresorius ne tik šturmuoja patį kaimą, tačiau toliau bando apeiti ukrainiečių pozicijas ir užimti Pervomaisko gyvenvietę. Aišku, orkų propagandistai ją šiandien „užėmė“ turbūt jau kokį trečią kartą. Ukrainiečių pėstininkai ir artileristai yra kitos nuomonės. Gyvenvietė ir toliau gynėjų rankose, tačiau agresoriaus aktyvumas prie vienintelio aprūpinimo kelio į Pisky kelia nerimą.

Jei šios grėsmės nepavyks neutralizuoti, neatmestina, kad ukrainiečiai atsitrauks į naują gynybos liniją Krasnohorivka–Nevelskė – Pervomaiskas–Vodyane–Opytnė. Kol kas sąlygos šio veiksmo dar nereikalauja, bet jei taip ir nutiktų, tokiu atveju Pisky užėmę orkai atsidurtų iš trijų pusių apšaudomame daliniame ugnies maiše“, – įžvalgomis dalijosi jie.

Zaporižios kryptyje – mūšiai prie Vuhledaro.

„Taip pat ukrainiečiai toliau atlaiko orkų puolimą netoli Vuhledaro esančiose Pavlivkos ir Novomykhailivkos gyvenvietėse. Kituose ruožuose tradiciškai dirba abiejų pusių artilerija ir žvalgyba“, – feisbuke rašė karo ekspertai.

Pietų Ukrainos kryptyje, anot jų, – lokalūs susidūrimai, tiek ukrainiečiai, tiek ir rusai persigrupuoja.

Jie taip pat priminė, jog ukrainiečių artilerija, salvinės raketų ugnys toliau dirba.

„Smogta rusų karinės infrastruktūros objektui Tokmako apylinkėse (tikėtina, šaudmenų sandėlis išlėkė į orą). Tokmako miestas yra vienas iš komunikacinių mazgų, orkų išnaudojamų tiek Zaporižioje, tiek pietų sektoriuose, tad šis smūgis dvigubai malonus. Be to, ukrainiečiai sunaikino du agresoriaus šaudmenų sandėlius dešiniajame Dniepro krante“, – rašė jie.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)