„Žmonės, kurie yra opozicinėse frakcijose, tiesiog iš neturėjimo ką veikti, pradeda užsiiminėti niekais“, – sakė R. Karbauskis.

Jis nemato problemų, kad A. Širinskienė, net ir perėjusi į „tvarkiečių“ frakciją, dalyvautų jų frakcijos posėdžiuose.

„Jeigu į mūsų frakcijos posėdį ateis kokios nors kitos frakcijos žmogus, kuris mums mielas ir malonus, mes jo tikrai neišvarysime bet kurio. Jeigu ateitų kas nors iš opozicijos, mes galbūt nesuprastume, bet koalicijos partnerių Seimo nariai pas mus gali lankytis kada tik nori, ir šnekėti apie tai, kas yra svarbu visai Lietuvai. Čia nėra net diskusijų“, – sakė R. Karbauskis.

Padėjo atkurti frakciją

DELFI primena, kad, prisijungus A. Širinskienei, „tvarkiečiai“ atkūrė frakciją Seime, ir pakeitė pavadinimą. Dabar frakcija vadinasi Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva).

Seimo socialdemokratų partijos frakcija kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją prašydama įvertinti Seimo narės Agnės Širinskienės elgesį dėl galimo Seimo nario priesaikos nesilaikymo – sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai – kai nesąžiningai siekdama išlaikyti politinę galią būdama Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare bei priklausydama šios partijos frakcijai perėjo į „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakciją.

„Valstybės politikų elgesio kodeksas įpareigoja Seimo narius laikytis politikų elgesio principų – tai yra sąžiningumo, kai politikas pareigas turi eiti sąžiningai ir laikytis aukščiausių elgesio standartų, turi vengti situacijų, kurios sukeltų visuomenės abejonių. Tuo tarpu A. Širinskienės žingsnis ne tik kelia abejonių, bet yra akibrokštas moralės požiūriu visai visuomenei“, – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai nurodoma, kad Seimo narės perėjimas į kitą frakciją dėl valdžios išlaikymo yra fiktyvus.