Centre lankytojų lauks ekspozicija „Sukurta smėlio, vėjo ir vandens“, bus įrengtos konferencijų ir parodų salės, pranešė Aplinkos ministerija.

Nacionalinio parko direktorė Aušra Feser BNS teigė, kad iki šiol nebuvo galimybės lankytojams suteikti gilesnių žinių ir to labai trūko.

„Manau, kad lankytojai turės progą labai koncentruotai susipažinti su visomis nacionalinio parko grožybėmis, o paskui jau lankytis vietoje ir tada tos žinios jiems labai pravers. Tikrai tikimės, kad turistinės grupės iš užsienio bus vieni iš mūsų pagrindinių lankytojų“, – teigė direktorė.

Nuolatinė ekspozicija bus pritaikyta neįgaliesiems, o vaikams bus numatyti įvairūs užsiėmimai. Po rekonstrukcijos bus įrengtas geoterminis šildymas.

„Ekspozicijai skiriama didžiulė erdvė – 400 kv. metrų, tai manome, kad pavyks tikrai padaryti kažką įspūdingo, – ko Kuršių nerija verta“, – kalbėjo A. Feser.

Šiuo metu parke yra du lankytojų centrai – Nidoje ir Smiltynėje, pastarasis veikia tik vasarą. Tačiau, A. Feser teigimu, jie reikalingi, bet nėra dideli, neturi ekspozicijos.

„Yra Vyriausybės nutarimas, kuris nurodo, kad visos saugomos teritorijos privalo turėti lankytojų centrus ir Kuršių nerijos nacionalinis parkas liko paskutinis be lankytojų centro (...) Turi būti ekspozicija, pasakojanti apie gamtos ir kultūros vertybes, apie veiklas, darbus, apie ypatybes to parko“, – aiškino direktorė.

Rekonstruojamos patalpos kartu bus ir pagrindinis direkcijos pastatas, į kurį persikels visa administracija.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba rugpjūtį pasirašė 2 mln. eurų vertės sutartį su bendrove „Pamario restauratorius“.

Pasak Aplinkos ministerijos, lankytojų centras pristatys Kuršių nerijos gamtinį ir kultūrinį paveldą, žvejų tradicijas, gintaro kasybos istoriją, bus demonstruojami filmai, vyks edukacijos moksleiviams, paskaitos su gamtininkais. Įvairios veiklos centre vyks ištisus metus.

Kuriant pastato architektūrą buvo remiamasi Juodkrantės istoriniu palikimu ir ieškoma sąsajų su 20 amžiaus pradžios vilomis.

1991 metais įsteigtas Kuršių Nerijos nacionalinis parkas yra saugoma teritorija, įtraukta į UNESCO pasaulinio kultūros paveldo sąrašą. Lietuvoje yra penki nacionaliniai parkai ir 30 regioninių parkų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)