Trečiadienį ryte storiausia sniego danga buvo susidariusi vakariniuose ir šiaurės rytiniuose rajonuose. Ištisinė sniego danga nesusidariusi (arba žemės paviršius tik truputį padengtas sniegu) Pietvakarių Lietuvoje, taip pat Kauno ir Radviliško apylinkėse.

Remiantis naujausia sinoptikų prognoze, ketvirtadienio naktį daug kur pasnigs. Kai kur pustys, plikledis. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 6–11 m/s. Žemiausia temperatūra 6–11, Kuršių nerijoje apie 4 laipsnius šalčio. Dieną daug kur, daugiausia Šiaurės Lietuvoje, pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Vėjas vakarų, pietvakarių, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 0–5 laipsniai šalčio.

Penktadienio naktį vietomis, dieną daug kur pasnigs, vyraus nedidelis sniegas. Vietomis pustys. Vėjas pietvakarių, pereinantis į šiaurės vakarų, šiaurės, naktį 7–12 m/s, dieną 4–9 m/s. Temperatūra naktį 3–8, kai kur 9–11, dieną nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio.

Šeštadienio naktį vietomis, dieną daug kur snigs, vyraus nedidelis sniegas. Naktį kai kur rūkas. Vėjas besikeičiančios krypties, 4–9 m/s. Temperatūra naktį 4–9, vietomis 10–12, dieną nuo 0 iki 5 laipsnių šalčio, Kuršių nerijoje iki 2 laipsnių šilumos.

Apie tai, kaip ruošiamasi galimam snygiui sostinėje, jau anksčiau pranešė ir Grindos tarnybos.

„Apie 3 val. ryto pradėsime prevencinius barstymus. Jie leidžia „sugaudyti“ pirmąsias snaiges, apsaugo nuo netikėtumų (nes niekada negalime būti tikri – galbūt snigti pradės anksčiau nei suprognozuota??), kelias valandas iki kito valymo padeda išvengti suspausto sniego ar ledo sluoksnio susidarymo – o tai labai svarbu rytinių ar vakarinių eismo srautų metu.

Prasidėjus snygiui, sniegą valysime verstuvais ir tirpinsime druska. Taip, iki pat ketvirtadienio paryčių.
- - -
Kartais mūsų klausia: „Kodėl barstote/nebarstote, kol dar sninga? Juk normatyvas numato, kad pagrindinės miesto arterijos turi būti nuvalytos per 3, 4 ar 5 val. nuo snygio pabaigos?“

Atsakymas paprastas: mūsų vertinimu, judėjimas Vilniuje negali sustoti net didžiausios snygio metu, todėl vietoje to, kad ramiai išlauktume, kol nustos snigti, vėl ir vėl važiuojame į pūgą.
- - -
Vis dėlto, atsižvelgdami į sinoptikų perspėjimus, rinkitės saugų greitį, o kelionės laiką planuokite su atsarga (nes atsarga gėdos nedaro)“, – informavo Grinda.

Vakar Orai ir klimatas Lietuvoje pasidalijo įdomiu faktu.

„Pajūrio ruože šiandien gausiai sninga dėl jūros efekto sukelto sniego. Tai yra įdomus atmosferos procesas, kuris gali nulemti didelius kiekius sniego gana nedidelėje teritorijoje. Susidarymas paprastas (nors ir sunkiai iš anksto prognozuojamas): į regioną atslinkus labai šaltai oro masei ir jai užslinkus ant sąlyginai šiltos Baltijos jūros išauga nepastovumas apatinėje jos dalyje, todėl prasideda konvekcija ir intensyviai formuojasi debesys su sniegu, kurie vėjo nugenami į sausumą.

Įdomu tai, kad pirmadienį vakare orų modeliai buvo paskaičiavę, jog sniego bus, tačiau ne tiek daug. Skirtingi skaičiavimai rodė apie 5–10 cm sniego. Vis tik, nuotraukos ir vaizdo įrašai bei duomenys iš meteorologijos stočių rodo, kad Klaipėdos rajone jau yra apie 20 cm storio sniego danga.

Paprastai sakant, iškrito 2-3 kartus daugiau nei iš anksto suskaičiavo orų modeliai. Deja, labai tiksliai to numatyti iš anksto neįmanoma. Debesys virš jūros (dėl didelio terminio kontrasto) nuolatos formuojasi ir užslinkę ant sausumos pradeda nykti. Už maždaug 60-70 km nuo jūros sniegas iš debesų jau nekrenta. Pietų ir Vidurio Lietuvoje šiandien apskritai buvo sausa, šaltoka, bet saulėta diena.“