Vilniaus miesto apylinkės teismas lapkričio 17 d., penktadienį, nutarė, kad į kitą teismo posėdį, kuris vyks trečiadienį, turės būti atvesdinti šie kaltinamieji byloje: Arnoldas Adomaitis, Almantas Bimba, Aurelijus Duoblys, Vadimas Jalago, Dovydas Kubričenka, Antonas Matiukovas, Vidas Mickevičius, Vygantas Petkus, Edmundas Strukovskij.

Teismo duomenimis, šie kaltinamieji neatvyko į praėjusią savaitę vykusį teismo posėdyje byloje. Dėl kokių priežasčių neatvyko, teismo jie neinformavo. Todėl, anot teismo, laikytina, kad kaltinamieji į posėdį neatvyko be svarbių priežasčių.

Dėl to nutarta minėtus kaltinamuosius į kitą teismo posėdį atvesdinti.

Teismas riaušių prie Seimo byloje posėdžius ignoruojantiems kaltinamiesiems atvesdinimus yra skyręs ir anksčiau. Lapkričio pradžioje teismas nutarė atvesdinti 15 posėdžius ignoruojančių kaltinamųjų.

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas-Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos atleista mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, kovinio sporto atstovas A. Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją