Vienas forumo LIHKG, kur protestuotojai dažnai aptaria savo idėjas, vartotojas pirmadienio rytą pasiūlė surengti „Honkongo kelią“. Kol kas neaišku, kiek žmonių dalyvautų šioje akcijoje.

Baltijos kelio akcija vyko 1989 metų rugpjūčio 23-ąją, minint 1939-ųjų sovietų ir nacių pakto, lėmusio Baltijos šalių okupaciją, metines. Tądien apie 2 mln. žmonių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos susikibę rankomis į daugiau kaip 650 km ilgio grandinę išsakė norą atkurti nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

Europos Sąjunga rugpjūčio 23-ąją mini Europos stalinizmo ir nacizmo aukų atminimo dieną, dar vadinamą Juodojo kaspino diena.

LIHKG, kuris yra analogiškas socialiniam tinklui „Reddit“, išdėstytame plane honkongiečiai kviečiami penktadienį apie 19 val. vietos (14 val. Lietuvos) laiku ateiti į taikų protestą prie trijų pagrindinių miesto geležinkelių linijų ir susikibus už rankų suformuoti tris gyvąsias grandines, kurios nusidriektų per visą Honkongo salą ir Naująsias Teritorijas.

Apie tai rašo interneto portalas „Hong Kong Free Press“ (hongkongfp.com).

„Baltijos šalys parodė pasauliui, kad jos buvo vieningos. Honkongo gyventojai dabar taip pat yra vieningi. Visi penki mūsų reikalavimai privalo būti išpildyti, ypač mūsų pagrindinis reikalavimas – visuotinė rinkimų teisė“, – forume parašė „Spring Worm” pasivadinęs vartotojas.

„Raginame centrinę ir Honkongo vyriausybes įsiklausyti į Honkongo žmonių, kovojančių už demokratiją ir laisvę, stiprią viešąją nuomonę ir nedelsiant įvesti visuotinę rinkimų teisę“, – pridūrė tas aktyvistas.

„Dar svarbiau yra tai, kad pritrauksime tarptautinės žiniasklaidos dėmesį, pademonstruosime tarptautinei bendruomenei savo ryžtą ir vienybę kovojant už demokratiją. Kelsime Honkongą į tarptautinės darbotvarkės viršų tikėdamiesi daugiau tarptautinės paramos“, – rašė tas LIHKG vartotojas.

Protestuotojai taip pat reikalauja visiškai atmesti kontroversišką teisės aktą dėl ekstradicijos, nebevadinti pastarąsias 11 savaičių vykstančių protestų „riaušėmis“ ir sukurti nepriklausomą komisiją, kuri tirtų birželį Honkonge prasidėjusius įvykius.

Sekmadienį mažiausiai 1,7 mln. žmonių susirinko į dar vieną protestą Honkonge, praneša organizatoriai.

Pilietinių žmogaus teisių fronto atstovas Jimmy Shanas sako, kad į šį skaičių nepatenka žmonės, kuriems dėl intensyvaus eismo nepavyko atvykti į Viktorijos parką – vietą, kur prasidėjo mitingas.

Šis protestas gali būti didesnis už masinį mitingą birželį, kuriame, organizatorių teigimu, buvo 2 mln. žmonių.

Mitingą organizuojanti organizacija nurodė, kad protestas buvo taikus, vienas iš nedaugelio tokių pastaruoju metu, Kinijai ir Honkongo pareigūnams pastaruoju metu aštrinant retoriką protestuotojų atžvilgiu.

Daugiau nei dešimt savaičių besitęsiančią politinę krizę Honkonge išprovokavo visuomenės nepritarimas planuotam ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymui. Vėliau protestai peraugo į platesnį judėjimą dėl demokratinių teisių pusiau autonominiame mieste.