Generalinė prokurorė Nida Grunskienė į šias pareigas penkerių metų kadencijai gruodžio pradžioje paskyrė prokurorą Artūrą Urbelį.

Atrankoje į šias pareigas dalyvavo trys pretendentai: iki tol departamentui vadovavęs Martynas Jovaiša, prokurorai Irmantas Mikelionis ir A. Urbelis.

A. Urbelis prokuratūroje dirba nuo 1994 metų, specializuojasi tyrimuose dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, nusikalstamo susivienijimo veikų.

Šis prokuroras vadovavo tyrimo grupei ir palaikė valstybinį kaltinimą Panevėžio „tulpinių“ nusikalstamo susivienijimo byloje, vėliau jos nariai už daugybę žmogžudysčių ir kitų sunkių nusikaltimų buvo nuteisti kalėti iki gyvos galvos.

A. Urbelis taip pat tyrė dingusios ir vėliau dėl prabangaus automobilio nužudytos plungiškės Ievos Strazdauskaitės bylą. Joje du vyrai buvo nuteisti kalėti iki gyvos galvos.

Šiemet A. Urbeliui buvo suteiktas Generalinės prokuratūros Metų prokuroro titulas.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)