„Tikrai būsime, tikrai „Independence“ yra nepaprastai svarbus mūsų energetinės nepriklausomybės elementas“, – šeštadienį radijo stočiai „Laluna“ sakė šalies vadovas, paklaustas, ar Lietuva bus užsitikrinusi dujų šaltajam sezonui.

„Padarėme labai teisingus ir, svarbiausia, savalaikius sprendimus, užsitikrindami nepriklausomybę nuo Rusijos energetinių išteklių“, – pridūrė jis.

Lietuva birželio pabaigoje įstatymu uždraudė į šalį importuoti rusiškas gamtines dujas, išskyrus jų tranzitą į Kaliningrado sritį. Rusiškų dujų importas į Lietuvą nutrauktas nuo balandžio.

Tuo metu Rusijos energetikos milžinė „Gazprom“ trečiadienį smarkiai sumažino dujų tiekimą Europai dujotiekiu „Nord Stream“, kuriuo dabar tiekiamas dujų kiekis atitinka tik maždaug 20 proc. jo pajėgumo.

Europos Sąjungos (ES) valstybės kaltina Rusiją mažinant dujų tiekimą keršijant už Vakarų sankcijas, kurios Maskvai buvo paskelbtos dėl invazijos į Ukrainą.

„Gazprom“ savo ruožtu aiškina, kad tiekimą teko sumažinti, nes dėl „variklio techninės būklės“ reikėjo sustabdyti vieną iš dviejų tebeveikiančių dujotiekio dujų pumpavimo turbinų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją