G. Kildišienė VRK užtruko neilgai, tačiau išėjusi su žurnalistais plačiai nesikalbėjo.

Advokatas pareiškė, kad ji įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

Ji nesakė, ar trauksis ir iš Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

„Detalesnė informacija bus po VRK posėdžio. Ačiū“, - išeidama iš VRK sakė G. Kildišienė.

„Dabar galime pasakyti tik tiek, kad G. Kildišienė pateikė atsistatydinimo pareiškimą“, - žurnalistams sakė „Agrokoncerno“ advokatas E. Valčiukas.

Pirmadienį G. Kildišienė taip pat gynėsi savo diplomą Vilniaus kolegijoje.

Z. Vaigauskas: tokie atvejai labai reti

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas paaiškino, kokios Seimo nario mandato atsisakymo procedūros laukia.

„Rytoj mes rengiame VRK posėdį. Seimo narys, kuris nori atsisakyti mandato turi posėdyje perskaityti pareiškimą ir patvirtinti savo valią. Tuomet VRK priima atitinkamą sprendimą. Bet ponia Kildišienė pageidavo, kad jos mandatas būtų nutrauktas kaip galima greičiau. Galvojame, kad mums iki ketvirtadienio visas procedūras pavyks padaryti ir ji ketvirtadienį jau nebus Seimo nare“, - kalbėjo Z. Vaigauskas.

VRK pirmininkas teigė, kad motyvai pareiškime nėra nurodyti: „Motyvų ji mums nenurodė, pareiškime parašė tik tai, kad atsistatydina iš Seimo nario pareigų.“

Z. Vaigausko teigimu, nauji rinkimai galėtų vykti balandžio mėnesį: „Balandžio 23-ią dieną mes dviejose rinkimų apygardose: Šakiuose ir Jonavoje turime paskelbę merų rinkimus. Svarstome galimybę, kad kartu su merų rinkimais butų ir Seimo nario rinkimai. Tai sutaupytų pinigus, tik šiek tiek mažokai laiko liktų kandidatams apsispręsti. Bet įstatymas numato tokią galimybę. Kandidatai turėtų apsispręsti per dvi savaites.“

Pirmininko teigimu, rinkimų kaina vienoje apygardoje galėtų siekti apie pusę milijono eurų, tačiau rengiant kartu su kitais rinkimais ji gerokai sumažėtų.

„Vienoje apygardoje surengti rinkimus kainuoja netoli pusės milijono eurų, bet jei prisideda kitos apygardos, kaina dėl to stipriai mažėja. Aš neturiu dabar sąmatos, bet per visas tris apygardas turėtų apie 700 tūkst. eurų kainuoti“, – sakė Z.Vaigauskas.

VRK pirmininko teigimu, tokių narių, kurie atsisakytų mandato, pasitaiko labai retai: „Yra dar greitesnių, kurie net neimdavo mandato. Tokių, kurie iš viso atsisakė mandato, prispausti aplinkybių, yra labai nedaug Seimo narių. Buvo keli 2004 metais, dabar turėjome praeitą kadenciją. Bet tokių, kurie atsisakytų Seimo nario mandato yra neypatingai daug.“

Automobilio lizingo istorija:

- Seimo narė G. Kildišienė važinėjo „Agrokoncernui" nuosavybės teise priklausančiu automobiliu, bet nebuvo jo deklaravusi. Parlamentarė paaiškino, kad automobilį iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui R. Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno" lizinguoja jos giminaitė. Paaiškėjo, kad tai mama Vladislava Mikalauskienė.

- Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovas Romas Valentukevičius išaiškino, kad Seimo narė neprivalėjo deklaruoti giminaitės sandorio. Deklaravimo privalomumas atsirastų, jei sandoris sudarytas sutuoktinio arba partnerio. Tokiu paaiškinimu, kuris nepagrįstas jokiu tyrimu, pasipiktino kiti VTEK nariai. R. Valentukevičius gali būti priverstas pasitraukti.

- Kilo klausimų, iš kokių pinigų G. Kildišienės mama galėjo kas mėnesį už automobilį mokėti po 1000 eurų. „Agrokoncerno" advokatas Evaldas Valčiukas DELFI parodė V. Mikalauskienės sutartį su „Agrokoncernu": joje numatoma, kad visa automobilio kaina su PVM siekia 47 190 eurų, pirkėja sumokėjo 5000 eurų avansą ir įsipareigojo kas mėnesį mokėti po 1000 eurų arba didesnę sumą. Sutartyje numatomos 3 proc. palūkanos nuo faktiškai neapmokėtos sumos.

- Kilus skandalui G. Kildišienė pranešė, kad giminaitė (tai yra mama) nusprendė nutraukti automobilio išperkamosios nuomos sutartį. Iki nutraukimo V. Mikalauskienė buvo sumokėjusi 22000 eurų. Sutarties nutraukimo sąlygos neviešinamos.

- V. Mikalauskienė iki 2016 m. gruodžio 14 d. dirbo auklėtoja darželyje „Taika". Darbą ji paliko savo noru. G. Kildišienės mama taip pat yra uždarosios akcinės bendrovės „Greta Gretos" akcininkė ir vadovė (anksčiau buvo mažoji bendrija). Viešai prieinami Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys nerodo jokių šios įmonės sumokėtų mokesčių praėjusiais metais.

- Seimo narys Povilas Urbšys DELFI sakė, kad, remiantis G. Kildišienės pasakojimu, jos mama turėjo santaupų iš dviejų šaltinių: tai išmoka už prieš apytiksliai penkiolika metų žuvusį brolį ir pinigai, gauti pardavus paveldėtą turtą. Prancūzijos ambasada patvirtino, kad G. Kildišienės šeima 2002 m. gavo apie 30 tūkst. eurų išmoką už Prancūzijos svetimšalių legione tarnavusį brolį, bet Lietuvoje avarijoje žuvusį brolį Gediminą Mikalauską. Kitų pinigų kilmė nėra patvirtinta.

- G. Kildišienę gynė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, parlamentaras R. Karbauskis, kuris taip pat yra „Agrokoncerno" akcininkas. Politikas aiškino, kad G. Kildišienė nepadarė jokio pažeidimo.

- Visuomenėje kilo klausimų apie G. Kildišienės ir R. Karbauskio santykius, nors abu politikai abejones paneigė.

- Tačiau paskutiniu lašu tapo informacija, kad prieš G. Kildišienę pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl 1,3 tūkst. litų pasisavinimo. Ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas, nes G. Kildišienė pinigus grąžino ir susitaikė su darbdaviu.