„Susiklosčius sudėtingai situacijai Vilniaus regione, Kauno ir Panevėžio regionai išreiškė paramą ir pasakė, kad situacijai blogėjant yra pasiryžę padėti perorganizuojant COVID-19 pacientų srautus“, – pranešime cituojamas SAM patarėjas Marius Čiurlionis.

Ministerijos teigimu, daugėjant COVID-19 pacientų, ligoninės privestos perorganizuoti kitų paslaugų teikimą, perskirstyti prioritetus arba perkelti kai kurias paslaugas į kitas įstaigas, tačiau stabdyti su COVID-19 nesusijusių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą nėra svarstoma.

Kaip BNS informavo Santaros klinikos, dalį planinių paslaugų regione jau yra apribojusios Santaros klinikos, Vidaus reikalų ministerijos, Trakų, Švenčionių, Elektrėnų, Druskininkų, Alytaus S. Kudirkos, Ukmergės ligoninės.

Pasak Santaros klinikų direktoriaus medicinai Valdo Pečeliūno, sostinėje į Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę, M. Marcinkevičiaus ligoninę bei Nacionalinį vėžio institutą COVID-19 pacientų srautas nenukreipiamas, todėl šiose gydymo įstaigose „nekovidinės paslaugos teikiamos maksimalia apimtimi“.

Penktadienio ministerijos duomenimis, Vilniaus regiono ligoninėse užimtos 558 iš 720 COVID-19 pacientams gydyti ir slaugyti skirtų lovų (77,5 proc.), o reanimacijos skyriuose – 81 lova iš 102 (79,4 proc.).

SAM teigimu, situacija reanimacijos skyriuose yra panaši kaip per pandemijos piką, kuris buvo stebimas praėjusių metų gruodžio pabaigoje ir šių metų sausio pradžioje.

Statistikos departamento penktadienio duomenimis, Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 1247 COVID-19 pacientai, 142 iš jų – reanimacijoje.

Didžiausias naujų atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias dvi savaites fiksuojamas Vilniuje, Vilniaus, Širvintų rajonuose, Elektrėnų savivaldybėje.

Pablogėjusią padėtį Vilniaus regione SAM epidemiologai sieja su vadinamąja britiškąja koronaviruso atmaina (B.1.1.7), kurios plitimo greitis yra didesnis, nei anksčiau Lietuvoje vyravusio viruso.