„Mano nuomone, neturėtų aktyviems politikams, ar politikams užimantiems svarbias pareigas, būti užkirstas kelias kandidatuoti rinkimuose“, – trečiadienį LRT radijui teigė V. Čmilytė-Nielsen.

„Žinoma, kandidatavimo suderinimas su labai svarbiomis pareigomis yra didelis iššūkis ir tai gali būti sudėtinga bet kuriam žmogui, ar tai būtų prezidentas, ar tai būtų premjerė“, – pridūrė ji.

Panaši situacija buvo ir 2019 metais, kai prezidento rinkimuose dalyvavo tuometis premjeras Saulius Skvernelis, dėl tokio sprendimo sulaukęs daug kritikos iš Seimo konservatorių. Parlamento pirmininkė tikina, kad tuo metu S. Skverneliui tokių reikalavimų nekėlė.

„Nekėliau kitokių reikalavimų, o Saulius Skvernelis dabar turbūt gauna satisfakciją pats galėdamas pakritikuoti oponentus“, – dėstė politikė.

ELTA primena, kad antradienį paskelbtos LRT apklausos duomenimis, pusė gyventojų Lietuvoje pasisako už premjerės I. Šimonytės pasitraukimą likus mėnesiui iki prezidento rinkimų. Taip mano 50,4 proc. apklausos dalyvių.

Tuo metu 17 proc. gyventojų mano, kad I. Šimonytė turėtų išeiti atostogų iki tol, kol baigsis prezidento rinkimai, rodo apklausos rezultatai. Tiek pat apklaustųjų mano, kad ministrė pirmininkė, dalyvaudama šalies vadovo rinkimuose, turėtų likti savo poste.

16 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu, skelbė lrt.lt portalas.

Pati premjerė nemato poreikio trauktis iš pareigų.

„Man atrodo čia yra įdomus klausimas, bet visiškai neišsprendžiama situacija, kadangi lygiai tą patį būtų galima kalbėti ir apie Seimo rinkimus, kai paprastai veikiantis premjeras dalyvauja Seimo rinkimų kampanijoje. Tai jeigu jis turėtų prieš Seimo rinkimų kampaniją atsistatydinti tam, kad siektų dar kartą tapti premjeru, sutikite, kad būtų keistoka situacija“, – Seime žurnalistams komentavo I. Šimonytė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją