P.Kravtui kaltinimai banko turto iššvaistymu buvo pateikti 1995 metais, vėliau jie išplėsti. Po bylinėjimosi maratono įvairiose instancijose P.Kravtas buvo galutinai išteisintas Lietuvos apeliaciniame teisme 2005 metais.

Vykstant teismų procesams kaltinamajam skirtos įvairiosios kardomosios priemonės - suėmimas, namų areštas ar įsipareigojimas neišvykti iš namų.

EŽTT nusprendė, kad procedūros buvo pernelyg ilgos ir tai pažeidė Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją. Šis dokumentas numato, kad byla turi būti išnagrinėjama "per įmanomai trumpiausią laiką".

Kita vertus, Strasbūro teismas atmetė buvusio bankininko priekaištus, kad buvo pažeista jo judėjimo laisvė ar kad jis nebuvo tinkamai informuotas apie kaltinimus.

P.Kravtas reikalavo pusės milijono eurų (1,725 mln. litų) neturtinės žalos atlyginimo ir dar 100 tūkst. litų turtinei žalai atlyginti, tačiau teismas nusprendė, kad jam pakaks gerokai mažesnės sumos - 4 tūkst 800 eurų (16 tūkst. 573 litų) neturtinei žalai atlyginti ir 2 tūkst. eurų (6 tūkst 905 litų) bylinėjimosi išlaidoms padengti.