„Susitikome su pasienio pareigūnais, kurie šiuo metu saugo vieną jautriausių pasienio ruožų. Krizė parodė, kad visos tarnybos geba veikti koordinuotai ir vieningai. Mūsų pareigūnai yra pasiruošę aukščiausiame lygmenyje – mes tikrai atlaikysime.

„Intensyviname ir didiname transporto priemonių kontrolę. Jeigu matysime, kad tos tendencijos auga, tikrai svarstysime labai rimtai apie pasienio kontrolės punktų uždarymą“, – penktadienį teigė A. Bilotaitė.

Didžiuojuosi, kad turime tokius pareigūnus ir karius, kurie profesionaliai ir kantriai gina savo šalį. Tačiau tol, kol Baltarusijos pasienyje yra keli tūkstančiai migrantų, mes negalime sakyti, kad situacija yra rami ir krizė baigėsi “, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Su pasieniečiais ministrė aptarė iššūkius, su kuriais susiduriama dėl Baltarusijos režimo organizuojamo migrantų antplūdžio. Pastaruoju metu pastebimi bandymai gabenti migrantus vilkikuose, todėl ketinama sustiprinti kontrolę pasienio kontrolės punktuose. Taip pat kalbėta apie pareigūnų parengtį neplanuotoms situacijoms, reagavimo planus, jeigu į Lietuvą stumiamų migrantų skaičius staiga labai išaugtų.

Aptartos ir pareigūnų aprūpinimo bei motyvavimo priemonės.

Ministrė pažymėjo, kad pareigūnams, kurie yra priešakinėse linijose, mokami priedai, be to jie gali pasinaudoti reabilitacijos paslaugomis. Tą padarė jau apie 400 pareigūnų. 2022 metų biudžete numatyta 31 mln. eurų – vidaus reikalų statutinių įstaigų pareigūnų nuosekliam darbo užmokesčiui didinti, pareigūnams aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis – 5,5 mln. eurų, o pareigybėms komplektuoti – 7 mln. eurų. 2021 m. III ketvirčio statutinių įstaigų pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“, palyginti su 2020 m. pareigūnų vidutiniu darbo užmokesčiu, pakilo 5 procentais – nuo 1048 iki 1100 eurų.

Varėnos pasienio rinktinės pareigūnų saugomas pietinis valstybės sienos ruožas yra nusidriekęs ties Čepkeliais, Kabeliais, Kapčiamiesčiu, Druskininkais. Ypatingai jautrus ruožas – ties Kapčiamiesčio užkarda, kur yra Lietuvos, Lenkijos ir Baltarusijos sienų sankirta. Šioje teritorijoje patruliuoja Lenkijos ir Lietuvos pareigūnai. Nuo rugpjūčio pradžios į Lietuvą neįleista daugiau nei 7000 migrantų. Vidaus reikalų ministrė apžiūrėjo ir šiame ruože statomą tvorą. Šiuo metu pažeidžiamiausiuose pasienio ruožuose jau nutiesti beveik 107 km koncertinos.

Nuo lapkričio 10 d. pasienio ruože prie Lietuvos sienos su Baltarusija ir 5 kilometrų į valstybės gilumą nuo jo bei užsieniečių apgyvendinimo vietose įvesta nepaprastoji padėtis, kurios tikslas – mobilizuoti pajėgas ir užkardyti kelią neteisėtam migrantų judėjimui.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)