Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį nusprendė, kad minėtą įrangą už parlamentinei veiklai skirtas lėšas išsinuomavęs parlamentaras jas panaudojo ne pagal paskirtį.

„Jis turės grąžinti tas lėšas, nes panaudota ne pagal paskirtį. Jis išsinuomavo video aparatūrą, kad darytų vaizdo ataskaitą rinkėjams, bet apraše tokio dalyko nėra ir tos lėšos negalėjo būti panaudotas tokiam reikalui“, – BNS sakė komisijos vadovas Leonardas Talmontas.

Pasak L.Talmonto, parlamentaras turės grąžinti lėšas pats, kitu atveju jos bus nuskaičiuotos jam nuo atlyginimo. „Jis turi grąžint, ir viskas, o jei negrąžins, nuskaičiuos nuo algos“, – sakė komisijos vadovas.

A.Nakas komisijos posėdyje nedalyvavo, pranešta, jog jis laidotuvėse. Komisijai pateiktuose paaiškinimuose jis nurodė, kad speciali įranga buvo reikalinga parengti ataskaitoms apie jo darbą, vaizdo forma.

Seimo nariui per mėnesį su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms yra skiriama 1 vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio suma (apie 770 eurų šiuo metu) atsiskaitytinai.