„Informuojame, kad 2023 metų spalio 12 dieną priimtas nutarimas ikiteisminį tyrimą nutraukti nustačius, kad nebuvo padaryta nusikalstama veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“, – Eltai teigė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Milda Butkutė.

Sprendimas nutraukti ikiteisminį tyrimą dar gali būti apskųstas aukštesniajam prokurorui.

Liepą kaltinamajam riaušių prie Seimo byloje A. Kandrotui-Celofanui nuo Kauno apylinkės teismo pastato nukabinus Ukrainos vėliavą, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės.

A. Kandrotas-Celofanas liepą feisbuke publikavo vaizdo įrašą, kuriame rodyta kaip jis su kitu asmeniu nukabina prie Kauno apylinkės teismo iškeltą Ukrainos vėliavą ir vietoje jos pakabina Lietuvos vėliavą. Jis tvirtino, kad, pagal Lietuvos įstatymus, kitos šalies vėliava ant institucijų pastatų gali būti iškelt tik tada, kai joje vieši kitų valstybių delegacija, o tuo metu teismas, kaip dėstė A. Kandrotas-Celofanas, nedirbo.

A. Kandrotas-Celofanas yra vienas iš kaltinamųjų 2021 m. rugpjūčio riaušių prie Seimo byloje.

ELTA primena, kad Lietuvoje liepą vykstant NATO viršūnių susitikimui, šalies institucijos, gyventojai kėlė Ukrainos vėliavas, taip reikšdami palaikymą nuo Rusijos besiginantiems ukrainiečiams, ragindami NATO valstybes pakviesti Ukrainą prisidėti prie Aljanso.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)