Iš viso ministerija skelbė konkursą į devynias antstolių veiklos teritorijas, tačiau po viešo konkurso laimėtojai paskelbti tik dviejose. Kitose antstolių veiklos teritorijose konkursas neįvyko dėl netinkamo pretendentų pasirengimo šioms pareigoms eiti, antradienį pranešė Teisingumo ministerija.

Antstolių atranką raštu ir žodžiu vykdė teisingumo ministro įsakymu patvirtinta komisija. Po kvalifikacinio antstolių egzamino raštu, kuriame dalyvavo 23 pretendentai, į pokalbį žodžiu pateko du egzaminą išlaikę asmenys ir trys pretendentai, kurie pagal Antstolių įstatymą gali dalyvauti konkurse nelaikydami egzamino. Iš jų komisija patvirtino du - Asta Stanišauskaitė teiks antstolio paslaugas Vilniaus miesto 1, 2, 3, 4 ir Vilniaus rajono teismų veikslo teritorijoje, o Egidijus Smagurauskas - Panevėžio miesto teismo veiklos teritorijoje.

"Konkursas buvo paskelbtas atsižvelgiant į tai, kad kai kuriose antstolių veiklos teritorijose antstolių yra mažiau nei nustatytas jų skaičius, dar kitose išaugęs nebaigtų vykdomųjų bylų skaičius rodo lėtėjančias vykdymo procedūras. Sprendžiant kuriose teritorijose skelbti konkursą, buvo vertinamos ir antstolių pajamos", - sakoma ministerijos pranešime spaudai

Šiuo metu Lietuvoje dirba 116 antstolių, Teisingumo ministro įsakymu nustatytas didžiausias galimas antstolių skaičius mūsų šalyje – 137.