Prisijungę tinklapyje www.invite2lithuania.com arba socialiniame tinkle „Facebook“ akcijos dalyviai skatinami pakviesti savo draugus ir pažįstamus į Lietuvą.

Iniciatyva siekiama, pasitelkus Lietuvą jau aplankiusius bei plačiai po pasaulį pasklidusią lietuvių ir jų draugų visuomenę, į Lietuvą 2011 ir 2012 metais pakviesti rekordinį skaičių svečių. Iniciatyvos sumanytojai ir organizatoriai - tarptautinis profesionalų tinklas „Globalios Lietuvos lyderiai“ (angl. „Global Lithuanian Leaders“, GLL).

Pirmasis akcijos etapas vyksta nuo liepos 1 d. iki spalio 1 d. Šiuo laikotarpiu savo nemokamas paslaugas ar specialius pasiūlymus suteiks prie akcijos prisijungę partneriai. „airBaltic“ siūlo laimėti skrydžių į Vilnių, Kauną ar Palangą ir pakviesti draugus aplankyti Lietuvą nemokamai. Kino teatras „Pasaka“, Dalios Ibelhauptaitės trupė „Bohemiečiai“, Kristupo vasaros festivalis kviečia laimėti daugiau nei 170 kvietimų nemokamai apsilankyti renginiuose. Dalyviams taip pat dovanojamos „Lietuvos kvapo“ žvakės bei „Trys milijonai“ marškinėliai su Lietuvos simbolika. Specialios nuolaidos taikomos viešbučiams, sveikatos paslaugoms, pramogoms, „Neregėtos Lietuvos“ albumams. Akcijos informacinis partneris - portalas DELFI. Iniciatyvos partneris – Lietuvos verslo konfederacija ICC Lietuva.

„Šiemet Lietuva jau sulaukė rekordinio skaičiaus svečių. Siekiame, kad Lietuvą aplankę ir pamėgę žmonės išsiųstų kvietimus ir savo pažįstamų ratui. Be to, šioje iniciatyvoje itin svarbūs – ne Lietuvoje gyvenantys tautiečiai. Būtent jie, savo asmeniniais kvietimais ir įspūdžiais gali geriausiai perteikti, kodėl verta aplankyti Lietuvą“,- sakė Dalia Venslovaitė, VšĮ „Globalios Lietuvos lyderiai“ vadovė.

Valstybinio turizmo departamento (VTD) prie Ūkio ministerijos duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje apsilankė 39,4 proc. turistų daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Vien tik per praėjusių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvos komercinėse įstaigose apsistojo 150 tūkst. turistų, tuo tarpu praėjusiais metais turistų skaičius siekė 107 tūkst. Vienas turistas Lietuvoje išleidžia apie 1.040 Lt per dieną. Jo vidutinis apsilankymo laikas pernai buvo 4,3 naktys. Taigi vien mokesčių pavidalu vienas turistas per vizitą į biudžetą tiesiogiai įneša daugiau nei 600 Lt.