Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį paskelbė, kad niekur nedirbanti ir kartą teista 22 metų Elvyra Olkovskaja namuose privalės būti nuo 22 iki 6 val. metus ir du mėnesius, o viename sostinės prekybos centre kasininke dirbanti anksčiau neteista 19 metų Ana Sebina – nuo 23 val. iki 6 val. namuose turės būti aštuonis mėnesius.

Kaip paskelbė baudžiamąją bylą išnagrinėjusi teisėja Rasa Paužaitė, kaltinamosios įžūliais veiksmais, pasireiškusiais smurtavimu prieš nukentėjusiąją A. Shaseitovą ir jos užgauliojimu, sutrikdė viešąją rimtį ir tvarką.

„Nustatyta, kad konfliktas įvyko viešoje vietoje, dienos metu, Aušros Vartų ir M. Daukšos gatvių sankryžoje, Vilniuje, įvykio liudininkais buvo pašaliniai asmenys, kurie, liudytojų parodymais, buvo pasipiktinę dėl nukentėjusiosios užpuolimo, į įvykį atvyko apsaugos darbuotojai, buvo iškviesta policija, todėl teisingai konstatuota, kad buvo sutrikdyta visuomenės rimtis ir tvarka“, – nuosprendyje, kurį dar bus galima skųsti apeliacine tvarka, pabrėžė teismas.

Nors E. Olkovskaja ir A. Sebina nukentėjusiąją kirgizę įžeidinėjo dėl jos tautybės, tačiau prokurorai dėl to joms nepateikė kaltinimų.

Tuo metu jaunų merginų Vilniaus centre užpulta, apspjaudyta, iškoneveikta ir sumušta matematikos mokytoja A. Shaseitova nusprendė nebesieti savo ateities su Lietuva – pažeminimą patyrusi 31 metų moteris grįžo į tėvynę.

Prieš kelerius metus į Lietuvą atvykusi ir vienoje Vilniaus privačioje mokykloje matematiką anglų kalba dėsčiusi A. Shaseitova mūsų šalį prisimins ne tik iš gerosios pusės – praėjusių metų kovo 12-ąją, apie 16.30 val., moterį sostinės centre užpuolė trys jaunos merginos.

Tuo metu kirgizė ėjo pro Aušros Vartų ir M. Daukšos gatvių sankryžą, kai ją netikėtai viena mergina apspjovė. Kai užsienietė merginos paprašė atsiprašyti ir nuvalyti seiles nuo veido, sulaukė ne lietuvaitės atgailos, o jos ir kartu buvusių šios draugių užgauliojimų – moteris buvo išvadinta siauraake.

„Vadindamos mane siauraake jos ragino man kuo greičiau važiuoti į Kiniją“, – vėliau pareigūnams prisiminė ne vienoje pasaulio valstybėje mokytoja dirbusi A. Shaseitova.

Moters teigimu, merginos ją ne tik užgauliojo, bet ir dar kartą apspjovė, griebė už plaukų ir ėmė juos rauti, nagais draskyti veidą, taip pat po kelis kartus sudavė į galvą.

„Tada stvėriau vieną merginą ir jos nepaleidau“, – sakė ji.

Laikydama vieną užpuolikių moteris rusų kalba ėmė šauktis pagalbos, jai pagelbėjo pro šalį važiavę apsaugos bendrovės darbuotojai. Jie užsienietę užpuolusias merginas sulaikė ir pristatė į policijos komisariatą.

Čia paaiškėjo, kad A. Shaseitovą užpuolė kartą jau teista E. Olkovskaja ir jos draugė A. Sebina.

Įtarimai dėl viešosios tvarkos sutrikdymo buvo pareikšti ir merginų draugei Svetlanai F., tačiau vėliau paaiškėjus, jog ji buvo pasyvi užpuolimo stebėtoja, pareigūnai ją byloje paliko tik liudytoja.

Policijos komisariate A. Sebinai buvo nustatytas 0,72, o E. Olkovskajai – 1,23 prom. girtumas.

Dėl Kirgizijos pilietės užpuolimo apkaltintos merginos teisme savo kaltę pripažino iš dalies – neneigė, kad užsienietę iškeikė ir apspjaudė, tačiau nepripažino, jog prieš ją panaudojo fizinį smurtą. Kodėl taip pasielgė, merginos negalėjo paaiškinti.

Tuo metu A. Shaseitova jau nebegyvena Lietuvoje – po rasistinio išpuolio moteris išvyko iš šalies. Teismui atsiųstame laiške nukentėjusioji prašė baudžiamąją bylą nagrinėti jai nedalyvaujant – teismas buvo priverstas pagarsinti jos ikiteisminio tyrimo metu duotus parodymus.

Nors kaltinamosios iš dalies ir pripažino savo kaltę, tačiau nukentėjusiosios jos taip ir neatsiprašė.