Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras M. Jurkėnas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, anksčiau teistas Panevėžio rajono gyventojas 2022 metų pavasarį, veikdamas kartu su tyrimo metu nenustatytu asmeniu, buvusiu Vokietijoje, galimai inicijavo psichotropinių medžiagų siuntimą į Lietuvą. Bendrininko iš Vokietijos į Panevėžį per kurjerių tarnybą atsiųstose 2-se siuntose buvo daugiau nei 4 kg miltelių. Ekspertai nustatė, kad juose yra beveik 900 gramų MDMA ir beveik 400 gramų amfetamino.

Tą patį pavasarį minėtas panevėžietis, veikdamas su nenustatytu asmeniu, esančiu Nyderlandų Karalystėje, analogišku būdu inicijavo dar vienos siuntos su psichotropinėmis medžiagomis – 1260 gramų MDMA ir 10 gramų 2C-B atsiuntimą į Lietuvą.

Kartu su panevėžiečiu į teisiamųjų suolą sės du jauni vaikinai iš Jonavos. Vienas jų turėjo į savo namus gauti siuntinį iš Nyderlandų Karalystės ir perduoti jį antrajam, kuris ir inicijavo psichotropinių medžiagų siuntimą į Lietuvą. Viename siuntinyje pareigūnai aptiko 24 vienetus tablečių, kuriose buvo 0,54 gramo amfetamino. Kitoje siuntoje buvo kur kas daugiau kvaišalų - rasta virš 4 kg tablečių, kurių sudėtyje daugiau kaip 1,4 kg grynos psichotropinės medžiagos - MDMA.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro M. Jurkėno, Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnų veiksmai leido iš apyvartos išimti psichotropinių medžiagų kiekį, kuris daugiau nei 40 kartų viršija įstatymų leidėjo nustatytą labai didelio kiekio ribą, o jų vertė "juodojoje" rinkoje viršija 150 tūkst. eurų.

Baudžiamasis kodeksas už disponavimą labai dideliu keikiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų medžiagų numato laisvės atėmimą nuo dešimties iki penkiolikos metų. Už psichotropinių medžiagų kontrabandą tuo metu galiojęs baudžiamasis įstatymas numatė laisvės atėmimą nuo trejų iki dešimties metų.

Byla perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją