Sekmadienio pavakarę vienas VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pareigūnų ekipažų, patruliavusių į Lenkiją vedančiame kelyje Marijampolė–Suvalkai, ties Salaperaugio kaimu (Kalvarijos sav.) patikrinti sustabdė automobilį „Audi Q7“. Visureigį išskirtiniais latviškais valstybinio numerio ženklais vairavo tvarkingus dokumentus turėjęs 33-ejų Latvijos pilietis.

Automobilyje buvo du keleiviai – 30 ir 35 metų Irano piliečiai, neturėję dokumentų, suteikiančių teisę atvykti ir būti Lietuvoje bei Šengeno erdvėje. Vyresnysis iranietis pasieniečiams pateikė tik Latvijos prieglobsčio prašytojo asmens dokumentą, jaunesnis jo tautietis – Latvijos sienos apsaugos tarnybos išduotą nutarimą nustatytu laiku registruotis tarnybos padalinyje. Abu vyrai, kol nagrinėjami jų prašymai, išvykti iš Latvijos negalėjo.

Netrukus paaiškėjo, jog jaunesnysis užsienietis prieš mėnesį jau buvo sugrąžintas Latvijos pareigūnams, kai iš ten per Lietuvą ir Lenkiją planavo pasiekti vieną iš Vakarų Europos valstybių.

Kalvarijos užkardos pasieniečiai vairuotojui ir jo keleiviams kelionės tęsti neleido.

Per apklausą į Lenkiją važiavusio visureigio vairuotojas pasieniečiams prisipažino, kad už žmonių nugabenimą iš Latvijos į Vokietiją jis būtų gavęs 1 500 eurų.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Už tokią nusikalstamą veiką numatytas laisvės atėmimas iki 8 metų.

Neteisėti migrantai apgyvendinti viename iš Varėnos pasienio rinktinės padalinių. Artimiausiu metu, kaip įprasta tokiais atvejais, jie bus grąžinti Latvijos pasienio pareigūnams, o latvis sulauks kardomosios priemonės.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)