P. F. vairuojamą automobilį „Mercedes Benz“ Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai patikrinimui sustabdė pernai, rugpjūčio 23 dieną, Ignalinos rajone. Kartu su vairuotoju automobiliu vyko vienas Irako ir keturi Sirijos Arabų Respublikos piliečiai. Visi jie buvo neteisėtai perėję Lietuvos valstybinę sieną iš Baltarusijos.

Kaltinamasis P. F. savo kaltę pripažino. Jis teigė, kad skelbimą, siūlantį užsidirbti už žmonių nugabenimą iš Lietuvos į Lenkiją, radęs internete. Už tai, kad nuvežtų nelegalius migrantus į Lenkiją, jis būtų gavęs 1500 eurų.

Panevėžio apygardos teismas vasario 13 dieną P. F. pripažino kaltu. Jam skirta galutinė 6 mėnesių ir 20 dienų laisvės atėmimo bausmė, taip pat bus konfiskuotas 2001 metų automobilis „Mercedes Benz A140“, kurio vidutinė rinkos vertė – 1060 eurų.

Pernai gruodį Panevėžio apygardos teisme apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo dar vienas Ukrainos pilietis – 25 metų Y. T. Jį tą pačią dieną kaip ir jo tautietį VSAT pareigūnai sulaikė Ignalinos rajone, gabenantį 5-is neteisėtai į Lietuvą patekusius Egipto Arabų Respublikos piliečius.

Y. T. teigė, kad jam už nelegalių migrantų nugabenimą iki Vokietijos sienos buvo pažadėtas 3,5 tūkst. eurų atlygis. Šiam tikslui jis naudojo automobilį „Renault Laguna“, kurį buvo išsinuomavęs Lenkijoje.

Panevėžio apygardos teismas praėjusių metų gruodžio 15 dienos nuosprendžiu Y. T. skyrė 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę bei automobilio „Renault Laguna“ vertę atitinkančios pinigų sumos – 980 eurų – konfiskavimą.

Abu šiuos ikiteisminius tyrimus dėl neteisėtai valstybės sieną perėjusių užsieniečių gabenimo atliko VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimams vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją