Pareigūnų duomenimis, liepos 31 d. vėlai vakare Kauno oro uoste dirbę pasieniečiai patikrino reisu iš Maskvos atskridusių keleivių dokumentus.

Kontrolės metu paaiškėjo, kad 7 Ukrainos piliečiai bei 19 rusų neturi reikiamų dokumentų, suteikiančių teisę legaliai įvažiuoti į Lietuvą.

Rusijos piliečiai atvyko be privalomų vizų, o ukrainiečiai pasienio patikrai pateikė seno pavyzdžio ne biometrinius pasus. Šios valstybės piliečiai į Europos Sąjungos erdvę be vizų 90 dienų gali įvažiuoti tik pateikę biometrinius dokumentus.

Užsieniečių amžius yra nuo 23 iki 57 metų.

Nustatyta, kad 25 vyrai bei viena moteris yra jūrininkai ir Klaipėdos uoste turėjo papildyti civilinio laivo įgulą. Paaiškėjo, kad reikiamais kelionės dokumentais tinkamai nepasirūpino laivo personalo komplektacija besirūpinanti agentavimo bendrovė.

Jos atstovams teko organizuoti visų jūrininkų išvykimą iš Kauno oro uosto, kadangi VSAT pareigūnai atsisakė užsieniečius įleisti į Lietuvą.

Antradienį naktį(rugpjūčio 1 d.), keletas minučių po 1 valandos, visi 26 Rusijos bei Ukrainos piliečiai užsakomuoju reisu išvyko į Mauritanijos miestą Nuadibu.

Šiemet VSAT pareigūnai dėl įvairių priežasčių į Lietuvą iš viso neįleido 3126 užsieniečių. Dažniausiai tokių asmenų kelionės, kaip nutiko Kauno oro uoste, nutrūksta dėl netvarkingų dokumentų arba jų neturėjimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)