Vienoje byloje į teisiamųjų suolą sės 5 asmenys. Sunkiausi kaltinimai pareikšti 40-mečiui Anykščių rajono gyventojui V. G. Jis kaltinamas disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų turint tikslą jas platinti, netikrų pinigų laikymu ir neteisėtu disponavimu šaunamuoju ginklu. V. G. taip pat kaltinamas, kad veikdamas bendrininkų grupėje su kartu teisiamu 21 metų anykštėnu M. K. gabeno ir platino narkotines bei psichotropines medžiagas.

Kartu su jais į teisiamųjų suolą sės 26 metų Vilniaus rajono gyventojas A. G., kuriam pareikšti kaltinimai dėl disponavimo kvaišalais turint tikslą juos platinti, taip pat ir neturint tokių tikslų. Dėl savo reikmėms įsigytų psichotropinių medžiagų bus teisiamas ir 28 metų zarasiškis Ž. Ž., o 23 metų tos pačios savivaldybės gyventojas V. Č. – dėl padėjimo įsigyti kvaišalus.

Antroje byloje į teisiamųjų suolą sės 6 asmenys iš Utenos ir Zarasų. Utenoje gyvenantis 21 metų A. J. kaltinamas narkotinių medžiagų platinimu nepilnamečiams, didelio kiekio psichotropinės medžiagos MDMA disponavimu turint tikslą ją platinti. Jam taip pat pareikšti kaltinimai dėl labai didelio kiekio MDMA įsigijimo, gabenimo ir laikymo veikiant bendrininkų grupėse su kartu teisiamais asmenimis – bendraamžiu uteniškiu K. L., 20-mečiu zarasiškiu A. D., 25 metų M. N. ir 31 metų D. J. iš Utenos.

Ikiteisminius tyrimus šiose bylose atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus tyrėjai. Kaip sakė tyrimui vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras M. Rimkus, kaltinamieji kvaišalus galimai platino įvairiuose Aukštaitijos rajonuose. Tarp jų pirkėjų –daug nepilnamečių, kurie ikiteisminio tyrimo metu nuo baudžiamosios atsakomybės buvo atleisti. Dar keli ikiteisminiai tyrimai, siekiant greitesnio proceso, buvo atskirti. Kai kurios iš tų bylų jau išnagrinėtos teisme, priimti apkaltinamieji nuosprendžiai.

„Kruopštaus ir ilgalaikio teisėtvarkos pareigūnų darbo dėka į juodąją rinką nepateko arba policijos buvo paimtas labai didelis narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekis, išardytos platinimo grandinės“, – sakė abi bylas į Panevėžio apygardos teismą perdavęs prokuroras M. Rimkus. Prokuroro teigimu, nors pastaruoju metu Lietuvoje dažnai girdima nuomonė, kad reikia dekriminalizuoti disponavimą narkotikais be tikslo juos platinti, tačiau ir dabar yra galimybė tokius asmenis, ypač nepilnamečius, nuo bausmės atleisti.

„Matomi narkotinių bei psichotropinių medžiagų platinimo mastai, jų platinimas nepilnamečiams asmenims, pačių nepilnamečių asmenų įsitraukimas į kvaišalų platinimo verslą, teisėtvarkos pareigūnams kelia didelį susirūpinimą“, – sakė prokuroras M. Rimkus.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas platino narkotines ar psichotropines medžiagas nepilnamečiams, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 12 metų. Už disponavimą dideliu kiekiu narkotinių ar psichotropinių medžiagų, turint tikslą jas platinti, gresia laisvės atėmimas nuo 8 iki 10 metų, o už tas pačias veikas, jei disponuojama labai dideliu kiekiu kvaišalų, baudžiama laisvės atėmimu nuo 10 iki 15 metų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)